UZAKTAN GELEN ZEBANİLER

UZAKTAN GELEN ZEBANİLER

reklam"

Ortadoğu’ya sözde barışı sağlama adına kilometrelerce uzaktan gelen ZEBANİLER, şunu iyi bilmelidirler ki ; bu coğrafyada Türkiye olmadan hiç bir plan ve projeniz barış adına huzur adına gerçekleşmeyecektir.

Kiraladığınız Türk düşmanı Ortadoğu ülkeleri (Suriye ,İran,Irak ,İsrail vs )döndükleri kanda boğulacaklardır.Türkiye artık mutlak güçlerin stratejik ortaklıklarını gözden geçirip, bağımsız bir şekilde Suriye’nin kalbine girmeli gereğini yapmalıdır .

Bölgesindeki süper güç olma hedefine bir an önce ulaşmanın yolu Mehmetçiğin kanını yerde bırakmama adını Türk devletinin gücünü ve tarihi misyonunu yerine getirmektir .Bu temennilerle tüm vatan şehitlerine Allah tan rahmet diliyor Türk milletinin başı sağolsun diyorum .

Ülkemizinde için de bulunduğu bu savaşta ,stratejik bir konumda bulunan ilimiz MERSİN in önemi çok daha artmıştır .ilimize gelen mülteci sayısı her geçen gün artmakta ve bu durum şehrimizde tehlike ve tehdit haline dönüşmeye başlamıştır .Şehrimiz son yirmi yılda iç göçle nüfusunu iki milyona ulaştırırken bu hesap içinde yaklaşık beşyüzbin mülteci yok olması durumun vahametini ortaya koymaktadır.Şehir bu göçlere hazırlıksız yakalanması sosyal ekonomik kültürel sıkıntıları doğurmuş ve Mersin gelir kaynakları el değiştirmiştir.

Uzun yıllar fırsatçı ihanet içindeki devlet temsilcilerinin de gayri millilere teslim ettikleri Mersin’in ticari kaynakları gelir dışı ekonomi oluşturmuş ve bu durum MERSİN in yatırım almasının önünü kesmiştir.Ayrıca bu hal Mersin’in terörle anılmasına sebebiyet vermiştir .ilimiz ülkemizin Akdeniz’e açılan önemli bir liman ve ticaret şehridir ,Mersin Kıbrıs yavru vatanımızın savunma kalesidir.

Mersin huzurun barışın dinlerin milletlerin huzurla yaşadığı şehirdir.Mersin turizm tarih medeniyetler şehridir .Başta Mersin valisi, Emniyet müdürümüz, Büyükşehir belediye başkanımız, İlçe belediye başkanlarımız seçilmiş ne kadar idarecimiz var ise bu tehlikeyi göz ardı etmemeli ,önümüzde ki yıllarda doğacak daha büyük sorunların önünü kesmelidirler .

Ulu Önderimizin dediği gibi “MERSİNLİLER MERSİNE SAHİP ÇIKINIZ “o günlerden bu güne tutulmuş tarihi bir ışıktır…bu ışık doğrultusunda hareket edilirse ancak MERSİN huzura barışa tekrar kavuşur…

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?