“1 EKMEK 1 ÇORBA” PROJESİ İLE YILDA 1260 TL ÖĞRENCİNİN CEBİNDE KALIYOR

“1 EKMEK 1 ÇORBA” PROJESİ İLE YILDA 1260 TL ÖĞRENCİNİN CEBİNDE KALIYOR

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SABAH ÇORBASI

MERSİN ÜNİVERSİTESİ GİRİŞİNE ÇORBA BÜFESİ YERLEŞTİRİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “1 Ekmek 1 Çorba” projesinin her geçen gün etki alanı artarken, sıcacık çorbalar yeni çorba büfesiyle her sabah Mersin Üniversitesi öğrencilerine de ulaşıyor. İlki Tarsus Üniversitesi önüne yerleştirilen çorba büfesinin ikincisi Mersin Üniversitesi girişinde hizmet vermeye başladı. Proje, öğrencilerin bütçesine yılda 1260 TL katkı sağlıyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla kısa sürede farklı kesimlerden birçok insana dokunan projeleri hayata geçiren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “1 Ekmek 1 Çorba” projesi, şu anda kentin 38 noktasında günde 6 bin 500, ayda ise 170 bin kişiye ulaşıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in hayata geçirdiği “1 Ekmek 1 Çorba” projesinin kentteki etki alanı her geçen gün artıyor. Şu anda 38 noktada günde 6 bin 500, ayda ise 170 bin kişiye ulaşan proje, Mersin Üniversitesi girişinde de öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Büyükşehir’in çorbasıyla yılda 1260 TL öğrencinin cebinde kalıyor

İlki 2020’nin Ocak ayı ortasında Tarsus Üniversitesi girişine yerleştirilen çorba büfesinin ikincisi Mersin Üniversitesi’nin girişinde yerini aldı.

 

Mersin Üniversitesi girişindeki çorba büfesinde hafta içi her sabah 07:30-09:30 saatleri arası öğrencilere sıcacık çorba hizmeti sunuluyor. Piyasada 7 TL olan bir kase çorbayı Büyükşehir Belediyesi’nin çorba büfesinden ücretsiz temin eden bir öğrenci, bütçesinde ayda 140 TL, 9 aylık bir eğitim-öğretim döneminde ise 1260 TL tasarruf sağlıyor.

“Şu soğuk havalarda içimiz ısınıyor”

Mersin Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Kutay Eser, Başkan Vahap Seçer’in öğrenciler için hayata geçirdiği projeden memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Sabahları buradan geçerken özellikle şu soğuk havalarda içimiz ısınıyor. Vahap Başkanımız’a teşekkür ederiz. Mercimek çorbası herkesin sevdiği bir çorba. Bu hizmetten memnunuz. Eskiden Çamaşır Kafe’de bu hizmet veriliyordu. Şu anda büfede olması daha iyi. Geçerken almamız daha pratik oluyor” diye konuştu.

“Öğrencilerin faydasına oluyor”

Mersin Üniversitesi Elektrik Enerji Bölümü öğrencisi Ümit Müjdeci ise sabah kahvaltısı hazırlamak için vakit harcamadan sabahları çorbasını alıp dersine girdiğini belirterek, “Öğrenciler sabahları kahvaltı etmek için vakit bulamıyor. Geçerken ayaküstü çorba almak kolay oluyor. Hem tadı güzel hem belediye güzel bir çalışma sunmuş. Bu da öğrencilerin faydasına oluyor” dedi

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?