8 BİN AİLE, BÜYÜKŞEHİR’DEN BEBEKLERİ İÇİN BEZ VE MAMA TALEP ETTİ, TALEPLER HIZLICA KARŞILANMAYA BAŞLADI

8 BİN AİLE, BÜYÜKŞEHİR’DEN BEBEKLERİ İÇİN BEZ VE MAMA TALEP ETTİ, TALEPLER HIZLICA KARŞILANMAYA BAŞLADI

BEBEKLER AĞLAMASIN, HEP GÜLSÜN DİYE: “EL BEBEK GÜL BEBEK”

BÜYÜKŞEHİR’DEN KORONAVİRÜS SÜRECİNDE “EL BEBEK GÜL BEBEK” PROJESİ

BÜYÜKŞEHİR, BEBEKLİ AİLELER İÇİN “BEBEK PAKETLERİ” HAZIRLADI

BÜYÜKŞEHİR’İN “EL BEBEK GÜL BEBEK” PROJESİYLE BEBEKLİ AİLELERİN TALEPLERİ HIZLICA ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını sürecinde başlattığı “El Bebek Gül Bebek” projesiyle bebek sahibi aileleri yalnız bırakmıyor. Maddi ve manevi birçok zorluğu beraberinde getiren süreç, bebek sahibi yurttaşları da etkiledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kriz Merkezi’ne 8 bin civarındaki yurttaş, bebek bezi ve mama talebiyle ulaştı. “El Bebek Gül Bebek” projesi ile bebek bezi, mama, şampuan, sabun ve ıslak bebek havlusundan oluşan bir paket hazırlayan Büyükşehir, ilk aşamada 1000 aileye ulaştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını sürecinde bebekli aileleri de yalnız bırakmıyor. Bu amaçla “El Bebek Gül Bebek” projesini başlatan Büyükşehir Belediyesi, Kriz Merkezi aracılığıyla 8 bin civarındaki bebekli ailenin talebini aldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından hazırlanan ve bebek bezi, mama, şampuan, sabun ve ıslak bebek havlusundan oluşan paketler, şu ana kadar 13 ilçedeki yaklaşık 1000 aileye ulaştı. Bebek paketleri,  talepler doğrultusunda bebek sahibi yurttaşlara ulaştırılmaya devam ediliyor.

“El Bebek Gül Bebek” projesi ile bebek paketleri ailelere ulaştırılıyor

Büyükşehir Belediyesi, 0 324 533 37 21 numaralı Kriz Merkezi’yle yurttaşların taleplerini hızlıca çözüme kavuştururken, sosyal belediyecilik anlayışıyla bebek sahibi ailelerin de taleplerine çare oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin Kriz Merkezi’ne telefon açarak veya WhatsApp’tan ulaşan 8 bin civarı bebek sahibi ailenin talebi hızlıca değerlendirildi. “El Bebek Gül Bebek”projesini başlatan Büyükşehir, içerisinde vatandaşlar tarafından sıkça tercih edilen kaliteli ürünlerden oluşan bebek bezi, mama, şampuan, sabun ve ıslak bebek havlusunun bulunduğu bebek paketleri oluşturdu. Hazırlanan paketler ilk aşamada yaklaşık 1000 civarı aileye ulaştırıldı.

“13 ilçede dağıtımlarımız devam ediyor”

Kriz Merkezi yetkilisi Serter Yeter, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın “El Bebek Gül Bebek” projesi kapsamında hazırladıkları paketleri, 13 ilçede hızlıca dağıtmaya başladıklarını belirterek, 6-12 ay arasındaki bebekler için anne sütünün yeterli olmadığı durumlarda mama desteği sağladıklarını söyledi. Yeter, “Proje kapsamında bebek paketleri hazırlanıyor. Şu ana kadar yaklaşık 8 bin adet talep ulaştı. Uygunluklarına göre dağıtımları yapılmakta. Şu ana kadar yaklaşık 1000 adet bebek paketi talebini karşıladık. 13 ilçede dağıtımlarımız devam ediyor” dedi.

“WhatsApp üzerinden başvuru yaptık, dönüş sağlandı”

Akbelen Mahallesi’nde yaşayan 6 aylık bebek annesi Ferdan Özkanoğlu ise Büyükşehir Belediyesi’nin sokağa çıkma yasağı sürecinde de, bebeklerle ilgili ihtiyaçlar konusunda da süreci iyi yönettiğini ifade ederek, “Virüs dolayısıyla eve kapandık, bir yere çıkamıyoruz. Çocuklar zaten sıkıntıda. WhatsApp üzerinden başvuru yaptık, dönüş sağlandı. İki gün sokağa çıkma yasağında da aynı şekilde evlerimize ekmek geldi. Bu, özellikle küçük çocuklar için çok güzel bir uygulama. Gayet memnunuz” dedi.

Aileler, WhatsApp’tan taleplerini iletebiliyor

Özellikle 6-12 aylık bebeği olan aileler Büyükşehir Belediyesi’ne Kriz Merkezi’nin 0 324 533 37 21numaralı telefonundan veya WhatsApp hatları olan 0 530 844 23 33, 0 530 844 23 34 ve 0 530 844 23 35numaralarından talebini iletebiliyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?