AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI  GÜLTAK, KAMPA GİREN ANNELER İLE KIZLARINI ZİYARET ETTİ

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, KAMPA GİREN ANNELER İLE KIZLARINI ZİYARET ETTİ

reklam"

* Başkan Gültak, belediye tarafından “Anne-Kız Projesi” kapsamında, Silifke kampına tatile gönderilen anneler ile kızlarını ziyaret etti; onlarla birlikte ebru çizdi, halk oyunlarına katılıp, taş boyadı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü organizesinde; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da desteğiyle Silifke Kapızlı kampına gönderilen anneler ile kızlarını ziyaret etti. Başkan Gültak’a, eşi Behiye Gültak da eşlik etti.

Koronavirüs salgınına karşı bir takım tedbirlerin alındığı, maske ve sosyal mesafe kurallarının gözetildiği kampa giden anneler ile kızlarına, burada usta öğreticiler tarafından ebru sanatı, takı tasarım, taş boyama, örgü, halk oyunları ve farklı aktiviteler sunuldu. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde Başkan Gültak da eline fırça alarak bir ebru resmi çizdi.

Eğleniyor, öğreniyor ve yeteneklerini keşfediyorlar

Proje hakkında bir değerlendirme yapan Başkan Gültak; “Amacımız, annelerimiz ile kızlarını bir araya getirip, hem denizle buluşturmak hem de çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklerle onlara güzel ve keyifli bir tatil yaşatmak. Onlara, Akdeniz’in sıcağından ve dört duvar arasından kurtarıp buralara getirip, unutamayacakları eğlenceli bir zaman yaşatmak istedik. Kamp yerimizde farklı masalarımız, istasyonlarımız var. Her masada da farklı yetenekleri ön plana çıkıyor annelerimiz ile kızlarının. Akşam da konser düzenleyeceğiz. Ailelerimiz, bir yandan denizle buluşup kamp yaparken, öte yandan eğlenecek ve eğitici kurslarla bir takım şeyler öğrenecekler” dedi.

Şehit anneleri ve kızları da kampa gönderilecek

Bu tür kampların devamının geleceğini kaydeden Başkan Mustafa Gültak; bu yıl içerisinde 5 kamp düzenleyeceklerini belirterek; “Önümüzdeki ay yapacağımız kampla sadece şehit annelerini ve kızlarını kampa alacağız. Eylül ve Ekim ayında da 65 yaşını doldurmuş, ömründe hiç tatile çıkmamış 200’e yakın eşleri buralara getireceğiz. Belki hayatlarında ilk kez tatil yaşama şansı bulacaklar. Amacımız bu konuda da önemli bir farkındalık yaratmak” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?