AKDENİZ BELEDİYESİ 20 BİN EKMEK DAĞITTI

AKDENİZ BELEDİYESİ 20 BİN EKMEK DAĞITTI

reklam"

Akdeniz Belediyesi tarafından, 65 mahalleye 20 bin ekmek dağıtıldı

Başkan Gültak, Kriz Masasının çalışmalarını yerinde denetledi

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Koronavirüs salgınına karşı kurulan Kriz Masası’nı ziyaret etti, çalışmaları denetledi. Kriz Masasına gelen telefonlara da bakan Başkan Gültak, vatandaşların taleplerini dinledi, özellikle sokağa çıkmamaları konusunda hassas davranmalarını istedi.

Belediye bünyesinde kurulan Kriz Masası’nı ziyaret eden Başkan Gültak, sokağa çıkma yasağının başladığı 11 Nisan Cumartesi gününden itibaren Akdeniz’e bağlı tüm muhtarlıklara 10 bin ekmek teslim ettiklerini; bugün de (12 Nisan Pazar) 10 bin ekmeğin daha dağıtılacağını belirtti. Başkan Gültak, uzak kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlardan gelecek talep halinde ekmek sayısını arttıracaklarını söyledi.

20 bin ekmek paketlendi, yanına gazeteler de eklendi

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle, insanların okumaları için bine yakın günlük gazete de dağıttıklarını belirten Başkan Gültak, şöyle konuştu; “Sokağa çıkma yasağının ilanından itibaren zabıta müdürlüğümüz ve diğer birimler olarak toplandık, teyakkuz haline geçtik. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle insanlarımızın ihtiyaçları olacak. En önemli ihtiyacın da ekmek olacağından hareketle, 20 bin ekmeği paketledik ve 65 mahallemizin muhtarlarına ulaştırdık. Muhtarlarımızın bize gönderdiği liste doğrultusunda da sabah ve akşam olmak üzere hazırladığımız tüm ekmekleri insanlarımıza ulaştırdık.”

“Maske üreten ilk belediyelerden biriyiz”

“Salgınla mücadele kapsamında, Türkiye’de ilk maske üreten belediyelerin başında geliyoruz” diyen Başkan Gültak, belediyeye bağlı mahalle evlerinde günlük ücretle istihdam edilen 30 kadının, günlük 5 bin adet maske üretmeye devam ettiğini belirtti. Ayrıca, gönüllü 2 kadın kooperatifine bağlı çalışan 20 kadının da maske ürettiğini kaydeden Başkan Gültak, üretilen bu tıbbi maskelerin bin adedinin sahada çalışan belediye ekiplerine, kalan 4 bini aşkın maskenin de İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildiğini söyledi.

Akdeniz Belediyesi, salgına karşı seferberlik halinde çalışıyor

Akdeniz Belediyesi’nin, salgınla mücadele kapsamında yaptığı çalışmaları da özetleyen Başkan Gültak; okul, cami, sağlık ocakları ve eczaneler, işyerleri, depo ve antrepolar, liman, hal, balıkçı barınaklarının ilaçla dezenfekte edildiğini, bu yöndeki çalışmaların sürdüğünü belirtti. Arazözler yardımıyla cadde ve sokakların ilaçlandığını da anlatan Başkan Gültak, ayrıca vatandaşlara 30 bin şişe dezenfektan jel dağıttıklarını, semt pazarlarının girişine dezenfektan noktası kurduklarını, buralarda ayrıca maske ve eldiven dağıttıklarını kaydetti.

Günlük bin 500 haneye yemek, 350 aileye gıda kolisi ulaştırılıyor

Vefa Sosyal Destek Grubu’nun bir bileşeni olarak; Valilik ve Kaymakamlık ile koordineli çalıştıklarını dile getiren Başkan Gültak; maske ve dezenfektan dağıtımına devam edeceklerini söyledi. İhtiyaç sahibi insanlara günlük ortalama 350 gıda paketi, bin 500 haneye de yemek ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Gültak; Koronavirüs ile mücadelede sosyal mesafenin korunması ve hijyen kurallarına uyulmasının önemine de dikkat çekti, ilan edilen sokağa çıkma yasağına uyulması noktasında da vatandaşlara özellikle çağrıda bulundu.

Başkan Gültak, tüm ülkede olduğu gibi Mersin’de de Koronavirüs salgını ile mücadelenin başladığı ilk günden itibaren büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan belediye ekiplerine de emeklerinden dolayı teşekkür etti.

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?