AKDENİZ BELEDİYESİ, ACİL İHTİYAÇ DUYAN MAHALLELERE HİZMET GÖTÜRÜYOR

AKDENİZ BELEDİYESİ, ACİL İHTİYAÇ DUYAN MAHALLELERE HİZMET GÖTÜRÜYOR

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Fen İşleri ekiplerinin, mahallelerde yaptığı asfalt kaplama ve kaldırım yenileme çalışmalarını kontrol etmeye devam ediyor. Son olarak Abdullah Şahutoğlu Mahallesi’nde asfaltlama hizmetini yerinde denetleyen Başkan Gültak, iş makinesinin üzerine çıktı hem de asfaltın kalitesini inceledi.

Akdeniz Belediyesi, tüm yurtta olduğu gibi Koronovirüs salgını ile yoğun bir mücadele verirken, ilçeye bağlı mahallelerin eksikliğini duyduğu hizmet ve çalışmaları da belirlediği plan ve program dâhilinde vatandaşlara sunuyor. Fen işleri ekiplerinin, Siteler Mahallesi’nin 11 sokağında gerçekleştirdiği kaldırım ve asfalt çalışmasının yanı sıra, Abdullah Şahutoğlu Mahallesinin sokakları da bitümlü sıcak asfaltla kaplanıp yenileniyor.

Başkan Gültak; “İhtiyaç duyan tüm mahallelerde çalışma yapılacak”

Çalışmaları yerinde inceleyen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, iş makinesinin üzerine çıktı, dökülen asfaltın kalitesi ve kalınlığını kontrol etti. Bir açıklama yapan Başkan Gültak; “Akdeniz Belediyesi olarak, hem seçim zamanı hem seçim sonrası ve de bir yılımızı doldurmadan asfalt ve kaldırımda ikinci ihalemizi yaptık. Her sene bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Abdullah Şahutoğlu, Bekirde, Civanyaylağı gibi bölgelerimiz hakikaten çok ihmal edilmişti. Buralara öncelik verdik ve sıkıntılı bölgeleri bitirdik. İhtiyaç duyan tüm mahallelerimizde asfaltlama çalışmamız devam edecek. Beş yılın sonuna geldiğimizde de Akdeniz’de asfalt ve kaldırım eksiği olan mahalle bırakmayacağız” dedi.

“Akdeniz halkı, her şeyin en güzeline layıktır”

Başkan Gültak; asfalt ve kaldırım çalışması yapılırken, eskiyen asfalt ve kaldırımların sökülerek altyapının iyileştirildiğini, sokağın kotunun da evlerin seviyesinin altına getirildiğini, böylelikle sel baskınlarının önlenmiş olduğunu belirtti. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; “Bundan sonra Akdeniz’de yapılan iş ve hizmetler, göz boyamak için yapılmayacak. Yapmışken gerçekten güzel ve kaliteli şeyler yapmak istiyoruz. Akdeniz halkı; Türkü, Kürdü, Arap’ı ve Çerkez’i ile her şeyin en iyisine layıktır. Kalan 4 yıl içerisinde Akdeniz’e ve vatandaşlarımıza inşallah çok daha güzel hizmetler sunacağız” diye konuştu.

Abdullah Şahutoğlu Mahallesi Muhtarı Muhsin Kutlu da sunulan hizmetler nedeniyle memnuniyetini dile getirerek, “Mahallem adına Akdeniz Belediyemize, Sayın Başkanımıza ve fen işleri ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sizin sayenizde mahallemiz tozdan topraktan kurtuldu” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?