Aquatlon yarışlarında 86 sporcunun 36’sı Yenişehir Belediyesi adına yarıştı

Aquatlon yarışlarında 86 sporcunun 36’sı Yenişehir Belediyesi adına yarıştı

reklam"

Mersin’de ilk kez düzenlenen Türkiye Triatlon Federasyonu 2022 Bölgesel Triatlon Ligi Ata YahşiSezonu 1 Etap Aquatlon Yarışları’na Yenişehir Belediyesi damga vurdu. Mersin Büyükşehir BelediyesiMacit Özcan Spor Tesisleri’nde yapılan yarışlara katılan 86 sporcunun 36’sı Yenişehir Belediyesi adınayarıştı.

2019 yılında düzenlediği Yenişehir Triatlonu ile Mersin’de ilk kez bir triatlon yarışının yapılmasınısağlayan, ardından ikinci Yenişehir Triatlonu, Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası ve Yenişehir AvrupaTriatlon Gençler Kupası’na ev sahipliği yapan Yenişehir Belediyesi, çocukları da triatlon sporuna teşvikediyor. Yenişehir’de Nisan ayında düzenlenen Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası yarışmasındandönerken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden genç triatlet Ata Yahşi’nin adının verildiği sezonda Türkiye Triatlon Federasyonu’nca düzenlenen Bölgesel Triatlon Ligi yarışları ilk kez bu yıl Mersin’de yapıldı.
Yenişehir’de bulunan Macit Özcan Spor Tesisleri’nde yapılan aquatlon yarışlarınaM1, M2, M3, yıldız ve genç kategorilerinde olmak üzere toplam 86 triatlet katıldı. 86 triatletin 36’sıise Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına yarıştı. Açık yüzme havuzunda yüzenardından koşan sporcular dereceye girmek için kıyasıya mücadele ederek, aileleri de çocuklarınınheyecanına ortak oldu. 3 Eylül’de yapılan ikinci etap yarışlarına da katılan sporcular Türkiye finallerinekatılmaya hak kazanacak.
Başkan Özyiğit, “Çocuklarımıza ilham vermek ve onları spora teşvik etmek bu tür spororganizasyonlarını gerçekleştirirken bizim başlıca amaçlarımızdan biridir. ”“Geleceğin yıldız triatletleri sporun Yenişehir’inde yetişiyor” diyen Yenişehir Belediye BaşkanıAbdullah Özyiğit, “Çocuklarımızı kültür ve sanat alanında olduğu gibi spor branşlarında dadestekliyoruz. 3 yıl önceye kadar Mersin’de herhangi bir triatlon yarışı düzenlenmemişken, bugüngeldiğimiz noktada onlarca çocuğumuz yarışlara katılma başarısı gösteriyor. Çocuklarımıza ilhamvermek ve onları spora teşvik etmek bu tür spor organizasyonlarını gerçekleştirirken bizim başlıcaamaçlarımızdan biridir. Umarım bu çocuklarımız gelecekte ülkemizi yurtdışında da temsil edecek vebaşarılı sporcular olacaklar. Bizim de görevimiz onlara imkan sağlamak, destek vermek, yanlarındaolmak” dedi.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam