Ülke gündeminde olan konular hakkında skandal ifadeler kullanarak dikkatleri üzerine çeken Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın, bu kez de ekonomiye el attı.

“7 DÜVELE KARŞI İSTİKLAL MÜCADELESİ VERİYORUZ”

Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Boynukalın 7 düvele karşı istiklal mücadelesi verildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir.”

BAKARA SURESİ’NDEN ÖRNEK VERDİ

Bakara Suresi’nden 155 ve 157. ayetleri  paylaşan Boynukalın şunları yazdı:

“FAİZLE MÜCADELE ETMEK İSLAM’IN EMRİDİR”

“Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam’ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam’ın bir emridir. Önceki tivitim biraz da bununla ilgilidir.”

Boynukalın sosyal medyada kendisine yönelik tepkiler üzerine de “Ben İslam’ın tek temsilcisi değilim. Sadece doğru bildiklerimi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum. Herkes fikrini söylemekte serbest. Ama hakaret, küfür içeren veya polemik amaçlı olan mesajları engelliyorum.” diye yazdı.