"> Bakan Karaismailoğlu: Petrol sızıntısına karşı Akdeniz’i bariyerle kapattık – Mersin Gerçek Haber

Bakan Karaismailoğlu: Petrol sızıntısına karşı Akdeniz’i bariyerle kapattık

Bakan Karaismailoğlu: Petrol sızıntısına karşı Akdeniz’i bariyerle kapattık

reklam"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Suriye kaynaklı petrol sızıntısına karşı Akdeniz’i bariyerlerle kapattıklarını ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismaioğlu, Suriye kaynaklı deniz kirliliğine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Karaismailoğlu, Suriye sınırında bulunan Baniyas ilindeki Elektrik Santrali’nde fuel-oil depolama tankında meydana gelen sızıntıdan kaynaklanan petrol kirliliğinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kıyılarına zarar vermemesi için bakanlığın çalışma başlattığını belirtti.

Kirliliğin kıyıları tehdit etmesi üzerine KKTC’nin Türkiye’den yardım istediğini ifade eden Karaismailoğlu, “Talimatlarım doğrultusunda petrol kirliliğinin KKTC kıyılarına zarar vermemesi için Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafından acil müdahale başlatıldı” dedi.

Kullanılan ekipmanlar hakkında da bilgi veren Bakan Karaismaioğlu, “Petrolü temizlemek için; 1100 metre deniz bariyeri, 3 adet petrol toplama sıyırıcı, 2 bin adet emici ped, 700 metre emici sosis bariyer, 7 adet yüzer portatif depolama tankı ile donatılan ‘Yapracık’ ve ‘Altuğ 2’ römorkörleri ve Kıbrıs Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait ‘Söndüren 10’ römorkörü kullanılmaya başlandı” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam