BAŞKAN GÜLTAK: “SEVGİ İLE AŞILAMAYACAK HİÇBİR ENGEL YOKTUR!”

BAŞKAN GÜLTAK: “SEVGİ İLE AŞILAMAYACAK HİÇBİR ENGEL YOKTUR!”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak:

“SEVGİ İLE AŞILAMAYACAK HİÇBİR ENGEL YOKTUR!

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelli vatandaşları ekonomiye ve istihdama kazandıran her türlü projeyi desteklediklerini ifade etti.

Engellilerin hayatıyla ilgili proje ve çalışmaların, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun bütün kesimlerini ilgilendirdiğinin altını çizen Başkan Gültak; engelli vatandaşların toplumun asli ve vazgeçilemez bireyleri olduğunu vurguladı. “En büyük engel sevgisizliktir” diyen Başkan Gültak, mesajında şu ifadeleri kaydetti;

“Bir toplumun gelişmişliği, engellilerine verdiği kıymetle ölçülür”

“Sevgi dolu gönüller bütün engelleri aşar, alışamaz sanılan bütün duvarları yıkar. Engelli insanlarımızla empati kurabilmeliyiz. Çünkü unutulmamalıdır ki hepimiz, herkes birer engelli adayıdır. Bir toplumun ve devletin çağdaşlığı, gelişmişliği ve büyüklüğü, engelli vatandaşlarına verdiği kıymetle, onlara sunduğu hizmetle ölçülür.

Yerel yöneticiler olarak bizlere düşen görev, engelli kardeşlerimizin hayatta karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırmak; onlar için özellikle istihdama yönelik projeler üretmektir. Ayrıca kentleri, cadde, sokak ve parkları da herkes için ulaşılabilir ve engelsiz hale getirmektir. Hiçbir engelin, yaşama engel olmadığı güzel bir gelecek diliyor; 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nı kutluyorum.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?