Başkan Gültak, vatandaşlara erzak dağıttı, çocukları oyuncaklarla sevindirdi

Başkan Gültak, vatandaşlara erzak dağıttı, çocukları oyuncaklarla sevindirdi

Başkan Gültak, Koronavirüs salgınına karşı, ülke genelinde olduğu gibi Mersin’de de alınan tedbirler kapsamında, sokağa çıkamayan yaşlı vatandaşlara gıda kolileri ulaştırdı, çocuklara da oyuncak hediye etti.

Akdeniz Vefa Sosyal Destek Grubu’nun bir bileşeni olan Akdeniz Belediyesi, Koronavirüs (Covid19) salgını ile topyekûn mücadele edilen bugünlerde, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle evlerinden çıkmalarına sınırlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlara ulaşarak temel ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Akdeniz Kaymakamlığı ile koordineli yapılan dağıtımda, günlük bin 500 kişilik yemek ve ortalama 150 adet erzak kolisi, Akdeniz’infarklı mahallelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılıyor.

Başkan Gültak, ev ev gezerek yemek ve erzak kolisi dağıttı

Akdeniz Vefa Sosyal Destek Grubu’nun, Gündoğdu Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalara bizzat katılan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; sokak sokak gezerek, salgın nedeniyle evlerinde kalan yaşlılara ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek ve erzak kolilerini teslim etti.

Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Gültak; bu zorlu günlerin elbet sona ereceğini; gerek kendi, gereksevdiklerinin sağlığı için biraz daha sabır göstermelerini rica etti. Devletin; bütün gücü ve imkânlarıylavatandaşının yanında olacağını vurgulayan Gültak, olası mağduriyetlerin önüne geçileceğini söyledi.

Başkan, çocukları da unutmadı

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, mahallede gerçekleşen bu hizmet sırasında, aynı genelge gereği sokağa çıkmalarına tedbir getirilen küçük çocukları da unutmadı, onlara da çeşitli hediyeler vererek gönüllerini kazandı. Çocuklarla sohbet eden Başkan Gültak, evden çıkmamalarını öğütledi, bol bol ders çalışmalarını, boş zamanlarında da oyuncaklarıyla oynamalarını istedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?