Başkan Özyiğit’ten Alanya Sokağı’nda yoğun mesai

Başkan Özyiğit’ten Alanya Sokağı’nda yoğun mesai

reklam"

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yenileme çalışmalarında sona yaklaşılan Alanya Sokağı ve çevresindeki sokaklarda incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Bölgeyi sık sık ziyaret ederek, esnafların ve vatandaşların görüşlerini alan ve çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Özyiğit, “Güzel bir ahengin oluşması için ortaklaşa hareket ediyor ve güzel bir Yenişehir için birlikte çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Mersin Yenişehir Belediyesi, Alanya Sokağı olarak bilenen 1902 numaralı sokak ve çevresindeki 11 sokakta yenileme çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor. Yenişehir Belediyesinin bölge sakinlerine danışarak yürüttüğü proje kapsamında enerji kabloları yer altına indirildi ve yağmur suyu hatları genişletilerek, su boruları yenilendi. Çevre sokaklarda kaldırım yenileme ve asfalt serme çalışmaları devam ederken, Alanya Sokağı’nda begonit taş döşeme işlemleri başladı. Ekim ayının sonunda yol ve kaldırım çalışmaları tamamı sona erecek. Daha sonra tek tip tabela uygulaması, ışıklandırma, dükkân tenteleri ve bina dış cephe boyaları ile ilgili çalışmalar başlayacak. Proje tamamlandığında Yenişehir Belediyesi, yoğun olarak ziyaret edilen bölgeyi estetik bir görünüme kavuşturacak.

Bölgede topyekün bir yenileme yaptıklarını ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, Bir süredir devan eden Alanya Sokağı ve çevre sokaklardaki çalışmalarımız sona doğru yaklaşıyor. Sokaklardaki çalışma kendini iyice göstermeye başladı.  Küçük bir alan değil birçok sokak var, AlanyaSokağı ve paralelindeki sokaklarda topyekûn bir yenileme yapıyoruz. Burada yapacağımız çalışmayı MESKİ ve Toroslar EDAŞ ile görüşerek 2019 yılında planladık ve Nisan ayında da elektrik direklerinin kaldırılması ve enerji kablolarının yer altına indirilmesi çalışmaları başladı.  Sokağın altyapısının eski olması işimizi daha da zorlaştırdı alt yapıyı yeniledikçe karşımıza başka sorunlar çıktı ama hepsini tamamladık. Şimdi de üst yapı çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Yaya akışında büyük bir rahatlama olacak”

Alanya Sokağı’nın kuzey- güney yönünde trafiğe kapatılacağını belirten Başkan Özyiğit, Burada daha sonra bir sorun yaşamamak için iyi bir koordinasyon oluşturduk. İyi organize olduk ve çalışmalarımızı bu şekilde sürdürdük. Yenişehir’in ve Mersin’in en çok gezilen sokaklarından biri olan Alanya Sokağı kuzey- güney yönünde trafiğe kapanacak. Sadece doğru-batı sokaklardan trafik devam edecek. Burada vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyeti olmayacak. Ulaşımda bir sorun yaşanmayacağı gibi yaya akışında büyük bir rahatlama olacak. Bölgede esnafın geçmiştengelen ürününü dışarıda sergileme alışkanlığı var. Esnafımızın da tabi ki mağdur olmasını istemeyiz, kimsenin ekmeği ile oynamak gibi bir derdimiz yok ama yapılan işin zarar görmesini de arzu etmeyiz. Güzel bir ahengin oluşması için ortaklaşa hareket ediyoruz ve güzelbir Yenişehir için birlikte çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?