BAŞKAN YILMAZ, BENGÜ TÜRK’TE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

BAŞKAN YILMAZ, BENGÜ TÜRK’TE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

         Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Bengü Türk Televizyonunda yayınlanan ‘Haftanın Notları’ programının canlı yayın konuğu oldu.

            Bilge Sebilcioğlu’nun hazırlayıp sunduğu programa videokonferans aracılığıyla online bağlanan Başkan Yılmaz, Toroslar’da hayata geçirdikleri projelerin yanı sıra Covid-19 salgınına karşı ilçede alınan önlemleri ve yapılan çalışmaları anlattı.

            Konuşmasına Toroslar’ın fiziki, sosyal ve ekonomik yapısından bahsederek başlayan Başkan Yılmaz; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar başarılı bir çalışma yılı geçirdik”

 

“İlçemizin Ekonomisini Güçlendirecek Projelerimiz Var”

            Sebilcioğlu’nun sorularını yanıtlayan Başkan Yılmaz; Toroslarımız, Türkiye’nin farklı illerinden gelmiş insanların yaşam yeri olarak seçtiği bir bölge. Bölgemizin sosyal yapısını biliyoruz. Bu anlamda asli hizmetlerimizin yanı sıra sosyal belediyeciliği de ön plana çıkaran çalışmalar yapıyoruz. 7’den 70’e her ailedeki her ferdin derdi ve ihtiyacı bizi ilgilendiriyor. Kentimiz, tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm noktasında ciddi bir potansiyele sahip. Bu anlamda insanlarımıza gelir sağlayacak projelerimizin yanı sıra turizme ilişkin çalışmalarımız da var. Birçok çalışmayı hayata geçirdik. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi Arslanköy Yaylamızda düzenlediğimiz Kar Festivalimizdir. Çukurova bölgesinde ilk defa yapıldı. Çok ciddi ilgi gördü. Çiftçimize ve köylümüze de ekonomik olarak yansıması büyük oldu. Kentimizde memnuniyet uyandırdı. Toroslarımıza bir kayak tesisi kazandırma projemiz var. Bunun üzerinde ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Tarımı da destekleyeceğiz. Köylümüze, çiftçimize tarımın dışında başka geçim kaynaklarını kazandırmak anlamında da çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

 

“Covid-19’a Karşı Tedbirlerimizi Üst Seviyede Uyguladık”

 

            Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilçede gerçekleştirdikleri mücadele çalışmalarından da bahseden Başkan Yılmaz, alınan tedbir kararlarının uygulanması konusunda Kaymakamlık, güvenlik güçleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi.

            Başkan Yılmaz, Türk Milleti’nin sahip olduğu en önemli özelliğin birlik ve beraberlik ruhu olduğunu belirterek; “Koronavirüs süreci olağanüstü bir süreç. Birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci atlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizdeki toplu kullanım alanlarını periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. El ele değiliz ama gönül gönüleyiz. Kaymakamlığımızın koordinasyonunda Toroslar Vefa İletişim Merkezi’ni aktif bir şekilde yürüterek, koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan, ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın yanında oluyoruz.  Büyüklerimizin iaşe ihtiyaçlarını gidermenin yanında Türkiye’de bir ilk olan ‘Büyüklere Vefa, Haydi Onları Ara’ sosyal sorumluluk projesini başlattık. Proje kapsamında ‘Büyüklere Vefa’ hattı kurarak bizlere ulaşan vatandaşlarımızı, evde yalnız kalan 65 yaş üstü vatandaşlarımızla görüştürerek, gönül bağı kurulmasını sağlıyoruz. Hal hatır sorarak, büyüklerimize moral desteği vermelerini istiyoruz. Biz bugünler için varız. Böyle kritik bir dönemde vatandaşımıza destek olmanın mutluluğunu yaşadık. Ülkemiz, devletimiz, milletimiz gerekli tedbirleri aldı ve milletimiz buna adapte oldu. Bu süreci Allah’ın izniyle başarıyla atlatacağız.Bu süreçten özgüvenle çıkacağız. En iyisini, en güzelini Türk Milleti yapar. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında çok farklı ve güçlü bir Türkiye’yi hep beraber göreceğiz” dedi.

            Sağlığın öncelik hizmetleri arasında olduğuna değinen Başkan Yılmaz, Mersin Şehir Hastanesi’nin Toroslar bölgesinde bulunduğunun da bilgisini vererek; hastane yönetimiyle ve sağlık çalışanlarıyla uyumlu çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

“Ramazan Ayının Manevi İklimini Bu Yıl Ekranlarda Yaşatıyoruz”

 

            Toroslar Belediyesi olarak geçen yıl  her gün farklı bir mahallede düzenledikleri Ramazan ayı etkinliklerini, Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl belediyenin sosyal medya hesaplarından dijital ortamda vatandaşlara ulaştırdıklarını da aktaran Başkan Yılmaz; “Geçen yıl Ramazan ayında yaklaşık 50 bin vatandaşımızla iftar sofralarında buluşmuştuk ve etkinlikler yapmıştık. Bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle Toroslar’da Ramazan Programımızı Yunus Emre Kültür Merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan iftar öncesi canlı yayınla hemşehrilerimizin evlerine konuk oluyoruz. Muhtarlarımız, il ve ilçe protokolümüzü misafir ediyoruz. Aynı zamanda her gün iki vatandaşımızın evine konuk olup, sofralarını kuruyor ve online görüşüyoruz. Tasavvuf müziği dinletisi ile unutulmaya yüz tutmuş Ramazan ayı eğlenceleri olan Meddah, Hacivat ve Karagözü de Mersinlilerle buluşturmanın hazzını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

100 Bin Kadife Çiçeğimizi Annelerimize Dağıttık

 

         Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, belediye serasında yetiştirdikleri 100 bin kadife çiçeğini Anneler Günü dolayısıyla vatandaşlara ulaştırdıklarını da belirterek; “Başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?