BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenleri akşam yemeğinde buluşturdu.

Eğitim ve öğretime her zaman desteklerini sunan Başkan Yılmaz’a, programda öğretmen eşi Meltem Yılmaz da eşlik etti.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; MHP Mersin İl Başkanı Serdar Soydan, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü, MHP Toroslar İlçe Başkanı Osman Mete Yıldız, MHP Toroslar KAÇEP Başkanı Nilüfer Temiz, AK Parti Toroslar Kadın Kolları Başkanı Nalan Erden, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Tugay, AK Parti Toroslar Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yeni, okul müdürleri, öğretmenler ve eşleri katıldı.

 

“44 YILINI DOLDURAN EMEKTAR ÖĞRETMENE ÖZEL KUTLAMA”

Başkan Yılmaz, eğitimcilerin onuruna düzenlediği yemekte görevde 44 yılını doldurarak emekli olan öğretmen Yakup Kaygısız’a ise sürpriz bir veda kutlaması yaptı.

24 Kasım’da emekliliğe ayrılan Kaygısız, kendisi için hazırlanan 44’üncü yıl pastasını, Başkan Yılmaz, protokol üyeleri ve öğretmen arkadaşlarıyla birlikte kesti.

Duygusal anların yaşandığı kutlama esnasında Başkan Yılmaz, emektar öğretmen Kaygısız’a, Türk dili, kültürü ve tarihinin en değerli anıtlarından olan Orhun Yazıtları’nın minyatür örneğini takdim ederek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Öğretmen Kaygısız da bu kutlama için Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek; “Bu programda 44 yıllık öğretmenlik görevimi tamamlamış bulunmaktayım. Sizlere veda ediyorum. Sizler de inşallah bir başka Öğretmenler Günü’nde görevinizi tamamlarsınız. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun” dedi.

“PARLAK GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

 

Öğretmenlerle tek tek sohbet eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak bu kıymetli mesleğin bir parçası olan tüm öğretmenleri tebrik etti.

24 Kasım gününün kendisi için hep özel bir tarih olduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz; “Bir öğretmen çocuğu ve öğretmen eşi olarak 24 Kasım bizim için hep özel olmuştur. Bugün de siz kıymetli öğretmenlerimizi burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımıza hiçbir zaman ilginizi, sevginizi esirgemediğiniz için, eğitim ve öğretim verdiğiniz için, geleceğimizi inşa ettiğiniz için Toroslar Belediyesi olarak, bu milletin bir ferdi olarak, bir öğrenci babası olarak ve öğretmen eşi olarak hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu emekleriniz hiçbir zaman boşa gitmeyecek. Bir milleti yükselten, geleceğini inşa eden çocuklarımıza verilen eğitimdir. Bunu biliyor ve görüyoruz. Öğrencilerimizin, öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin Toroslarımızı daha çok tercih ettiğini ve Toroslarımızda yaşamak istediğini de görüyoruz. Bundan da mutlu oluyoruz, memnun oluyoruz. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Birbirimizi daha çok seveceğiz, sayacağız, daha çok el ele gönül gönüle olacağız. Hep birlikte parlak geleceğimizi inşa edeceğiz inşallah. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü, eğitim ve öğretime sunduğu desteklerinden dolayı Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek, tüm eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Program, hatıra fotoğraf çekimiyle son bulurken, Başkan Yılmaz tarafından kaleme alınan ve ilçede görev yapan tüm öğretmenlerin isimlerine özel olarak hazırlanan mektuplar da tek tek kendilerine ulaştırıldı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?