BAŞKAN YILMAZ; “SAĞLIĞIN HER ALANINA KATKI SUNAN VETERİNER HEKİMLERİMİZE MİNNETTARIZ”

BAŞKAN YILMAZ; “SAĞLIĞIN HER ALANINA KATKI SUNAN VETERİNER HEKİMLERİMİZE MİNNETTARIZ”

reklam"

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, her yıl Nisan ayının son cumartesi günü kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Veteriner hekimlerin; hayvan sağlığı, gıda güvenirliliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkıların yadsınamaz bir gerçek olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz; “Dünya Veteriner Hekimler Günü’nün bu yılki teması “İnsan ve Hayvan Sağlığı İçin Çevreyi Korumak” olarak belirlenmiş.  Bu tema yaşanılan bu süreçte çok önemli bir mesaj veriyor” dedi.

 

“Mesleklerinde Başarılar Diliyorum”

 

Sağlık hizmetlerine sundukları katkılar nedeniyle tüm veteriner hekimlere teşekkür ederek, meslek hayatlarında başarılar dileyen Başkan Yılmaz; “Tüm dünyada yaşanan ve ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını, veteriner hekimliğin insan ve hayvan sağlığı için ne kadar önemli bir meslek olduğunu bir kez daha göstermiştir. Veteriner hekimlerimiz, hayvan sağlığı ve refahı çalışmaları ile sadece hayvan sağlığını korumakla kalmıyorlar. Hayvanları aşılayarak ve tedavi ederek insanları, hayvanlardan insanlara geçen hastalıklara karşı da koruyorlar. Aynı zamanda çiftçilerimiz ile birlikte çalışarak, kırsal kalkınmaya da destek olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle fedakarca çalışan tüm veteriner hekimlerimizin Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?