BÜYÜKŞEHİR, CADDE VE SOKAKLARI DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR, CADDE VE SOKAKLARI DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

reklam"

ARAZÖZLER İLE CADDE, SOKAK VE BULVARLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

MOBİL EKİPLER VE ARAZÖZLER HER YERİ DEZENFEKTE EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, salgın nedeniyle 10 aydır yürüttüğü dezenfeksiyon işlemlerini hız kesmeden sürdürüyor. Düzenli olarak kamuya açık alanları ve elle temasın yoğun olduğu noktaları mobil ekipler bakteri ve virüslerden arındırırken, arazözler vasıtasıyla da cadde, sokak ve bulvarlar dezenfekte ediliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mart ayından bu yana süren Koronavirüs salgını çerçevesinde gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Salgının bulaşıcılık riskini en aza indirmek adına çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, cadde, sokak ve bulvarları da arazözler ile dezenfekte ediyor.

Ekipler geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyor

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, virüs dolayısıyla kaygı ve korku yaşayan vatandaşların rahat bir nefes alması için dezenfeksiyon çalışmalarını geniş kapsamlı bir biçimde sürdürüyor. Mobil ekipler, halkın yoğun olarak temas ettiği çocuk oyun grupları, ATM’ler, üst geçitler ve otobüs duraklarını dezenfekte ederken, arazözler ile de cadde, sokak ve bulvarlar hijyenik hale getiriliyor.

Mobil ekipler ve arazözler her yeri dezenfekte ediyor

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Dezenfeksiyon ve İlaçlama Saha Denetim Sorumlusu Bülent Gül, ara vermeden sürdürdükleri dezenfeksiyon çalışmalarını hem mobil ekiple hem de arazözler yardımıyla yaptıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak temas ettiği ATM’ler, yaya üst geçitleri, otobüs durakları, çocuk oyun alanları gibi noktalar mobil ekiplerimiz tarafından dezenfekte ediliyor. Aynı zamanda arazözlerle de yine vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı cadde, bulvar, kaldırım, pazar yerleri gibi noktalarda dezenfeksiyon işlemine yoğun olarak devam ediyoruz” dedi.

“Dezenfeksiyon çalışmaları titizlikle yürütülüyor”

Virüsün bulaşıcılık riskini en aza indirebilmek adına çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekleyen Gül, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in direktifleriyle vatandaşlarımızın sağlığı için dezenfeksiyon çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Her türlü dezenfeksiyon çalışmaları titizlikle yürütülüyor” ifadelerine yer verdi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?