BÜYÜKŞEHİR, HAYVANSEVER GÖNÜLLÜLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

BÜYÜKŞEHİR, HAYVANSEVER GÖNÜLLÜLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

GÖNÜLLÜLERE KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN AYDA 2 TON MAMA DAĞITILIYOR

GÖNÜLLÜLER, DAĞITILAN MAMALARDAN MEMNUN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kentte bulunan kedi evleri ile köpek besleme odaklarının bakımını üstlenen gönüllülerle işbirliği içerisinde çalışıyor. Büyükşehir, gönüllülere ayda yaklaşık 2 ton mama dağıtımı yapıyor.
Güven Sitesi’nde oturan ve sitedeki 2 kedi evinin bakımını üstlenen gönüllülerden biri olan Zübeyde Kıvanç, mamaların kendilerine ulaştırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Kedi ya da köpek mamasının bu şekilde Belediye tarafından desteklenmesi, aslında gönüllülerden çok büyük bir yük aldı. Bizi bayağı bir rahatlattı” dedi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kentte bulunan kedi evleri ile köpek besleme odaklarının bakımını üstlenen gönüllülerle işbirliği içerisinde çalışıyor.
Ayda 2 tona yakın mama dağıtılıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, gönüllülere zimmeti yapılan kedi evleri ile köpek besleme odaklarına konulacak olan mamaları dağıtıyor ve gönüllüler de bu uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin mama dağıtım aracına yüklenen kedi ve köpek mamaları gönüllülere dağıtılıyor ve bu sayede ayda yaklaşık 2 ton mama dağıtımı yapılıyor. Gönüllüler de bu mamaları kedilere ve köpeklere veriyor.

Büyükşehir Belediyesi, bu uygulamayı hem merkez 4 ilçede, hem de kedi evleri ile besleme odakları bulunan diğer tüm ilçelerde yapıyor. Gönüllüler, Büyükşehir Belediyesi’nin sağlamış olduğu bu hizmetten fazlasıyla memnun olduklarını dile getiriyor.

Sokak hayvanlarının düzenli beslenmelerini sağlamak amacıyla mama dağıtımı yapan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca hayvanların tedavi ve kısırlaştırma işlemlerini de düzenli olarak gerçekleştiriyor.

Sanat Parkı’nın Serpil Ablası: “Bu tamamen bir gönül işi”
Hayvanseverlerden Serpil Abaduka, bu işin bir gönül işi olduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetten duyduğu memnuniyeti ile getirdi. Abaduka, “8 senedir Sanat Parkı’na yardım eden, hayvanları seven bir insanım. Çok güzel bir hizmet. Benim de herkese, belediyelere söylediğim bir hizmet bu. Ben gönüllü olarak işimi, gücümü bırakıp, hayvanlara destek veren bir insanım. Çok güzel, çok memnunum. Ben de böyle sokak hayvanlarına mama yardımını kendimden de yapıyorum. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum hatta. Belediyeden destek alıyorum. Belediyenin yaptığı hizmetlerden açıkçası memnunum. Onlar da benden memnunsa, ne mutlu bana o zaman. 8 senenin adı var. Ben bu işi gönüllü yapıyorum. Bu gönül işi derler ya, bu tamamen bir gönül işi” dedi.

Her sabah kalkıp, Sanat Parkı’na giderek, hiçbir iş yapmadan önce kedileri beslediğini ve bakımlarını yaptığını dile getiren Abaduka, “Buradan sabah kalkıyorum, kahvaltımı yapmadan çıkıp, önce o çocukları doyuruyorum, bakımını yapıyorum. Allah’tan evim yakın ve dışarıdaki hayvanlara da yardım ediyorum. 3, 4 tane mahallede, bildiğim civarda elimden geldiği kadar destek veriyorum” diye konuştu.
Kıvanç: “Mamaların Belediye tarafından desteklenmesi gönüllülerden çok büyük bir yük aldı”
Güven Sitesi’nde oturan ve sitedeki 2 kedi evinin bakımını üstlenen Zübeyde Kıvanç, “2 tane kedi evinde toplam 60-70 civarında kediye bakıyoruz. 5 yıldır barınakla birebir çalışıyorum. Ondan öncesinde kendi çapımda bir gönüllüydüm. Kendi halimde sadece sitenin içerisinde çalışmalar yapan bir gönüllüydüm. Bu gerçekten çok iyi bir şey. Bizim üzerimizden çok büyük bir yük aldı açıkçası. Çünkü daha öncesinde çok daha büyük meblağlar ödeyip, tedaviye bu kadar fazla para harcayamıyorduk ya da başka şeylerle bu kadar çok ilgilenemiyorduk. Dolayısıyla kedi ya da köpek mamasının bu şekilde Belediye tarafından desteklenmesi aslında gönüllülerden çok büyük bir yük aldı. O yüzden bizi bayağı bir rahatlattı. Çünkü önceden bu kadar doymuyorlardı. Yapılan hizmetten memnunuz. Bu hizmet bizim hoşumuza gidiyor, biz de memnunuz. İyi ki yaptılar” ifadelerini kullandı.

Demiralp: “Hayvanseverlik gönüllü bir şekilde devam ediyor”
Gülden Demiralp ise Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ileterek, “Hayvanlarımızın mama desteği, bakımları, istediğimiz her şey gerçekleşti. Bundan çok memnunum. Diğer belediyelere de örnek olmasını istiyorum. Burada hayvanseverlik gönüllü bir şekilde devam ediyor” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?