BÜYÜKŞEHİR, KADINLARI 8 MART’TA MOR KORTEJDE BULUŞMAYA ÇAĞIRIYOR!

BÜYÜKŞEHİR, KADINLARI 8 MART’TA MOR KORTEJDE BULUŞMAYA ÇAĞIRIYOR!

BÜYÜKŞEHİR’DEN 8 MART’A DOLU DOLU PROGRAM

BÜYÜKŞEHİR 8 MART’A HAZIR!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentteki tüm kadınları “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde mor kortejde buluşmaya çağırıyor. Büyükşehir’in Pazar günü saat 10.30’da Forum AVM önünde başlayacak 8 Mart programı, Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndaki etkinliklerle gün boyu sürecek.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde son bir yıllık süreçte kadınların sosyal ve ekonomik alanda özgürleşmesine önemli katkılar sunan Büyükşehir Belediyesi, kentteki tüm kadınları 8 Mart’ta mor kortejde buluşmaya davet ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” programı, Pazar günü saat 10.30’da Forum AVM önünde başlayacak ve Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda bir dizi etkinlikle gün boyu sürecek.

Dolu dolu program

Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Mart programı, saat 10.30’da Forum AVM önünde başlayacak. Alanda toplanan kadınlar 11.00’de mor renkli kortejle Özgecan Aslan Barış Meydanı’na doğru yürüyüşe geçecek.

Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sahne performanslarının yanı sıra kadınlar ve çocuklar için oyun alanları, resim ve fotoğraf sergisi, kadın emeğiyle hazırlanmış ürün stantları, enstrüman tanıtım etkinliği ve spor parkurları da yer alacak.

Hafta içerisinde kentin farklı noktalarında etkinlikler olacak

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları kapsamında hafta içerisinde kentin farklı noktalarında da etkinlikler yapılacak. Bu kapsamda 22 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Eski Gülnar Oteli’nde Çukurova’nın Kadınları Resim Sergisi ziyaretçilerini ağırlıyor.

Öte yandan, 6 Mart’ta kadınlara özel “Sunturas Şelalesi Gezisi” yapılacak. Aynı gün saat 10.00’da Mersin Barosu’nda avukat Şirin Güner, Battal Gazi İnci ve Serap Anday, “Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi ile 6284 Sayılı Kadının ve İstanbul Sözleşmesi” panelinde dinleyicileri bilgilendirecek.

7 Mart günü saat 14.00’te ise Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Dördüncü Ay” tiyatro oyunu izleyicilere perdelerini açacak.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?