BÜYÜKŞEHİR, MERSİNLİLER’E ÖZLEDİKLERİ AKDENİZ AKŞAMLARINI YAŞATTI

BÜYÜKŞEHİR, MERSİNLİLER’E ÖZLEDİKLERİ AKDENİZ AKŞAMLARINI YAŞATTI

reklam"

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde sosyal mesafeli ilk konserini gerçekleştirdi. Kültür Park içerisindeki amfi tiyatroda dinleyiciler için sosyal mesafeli oturma alanları hazırlayan Büyükşehir, Kent Orkestrası konseriyle Mersinlilere keyifli bir hafta sonu yaşattı. BaşkanVahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte konsere katılarak,Mersinlilerin mutluluğuna ortak oldu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Bengi İspir Özdülger, “Fiziki mesafeyi dikkate alarak, bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Sevgili halkımızı sanatla, müzikle bir arada tutacağız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, yeni normalleşme sürecinde Mersinlileri sosyal mesafeli Kent Orkestrası konserinde buluşturdu. Kültür Park içerisindeki amfi tiyatroda dinleyiciler için sosyal mesafelioturma alanları hazırlandı. Hafta sonu gerçekleşen konserlerde Mersinliler, özledikleri Akdeniz akşamlarına kavuştu. Sahilde, dalga sesleri eşliğinde söylenen şarkılara Mersinliler de eşlik etti. Başkan Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte konsere katılarak, Mersinlilerinmutluluğuna ortak oldu. Büyükşehir, sosyal mesafeli konser, gösteri ve oyunlarını farklı noktalarda sürdürmeyi planlıyor.

Günbatımında başlayan konserler, akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdü

Kent Orkestrası sanatçıları da sahnede sosyal mesafeyi korudu. Günbatımında başlayan konserler, akşamın ilerleyensaatlerine kadar sürdü. Yeni normalleşme sürecinde soluğu sahilde alan Mersinliler, keyifli bir hafta sonu geçirdi. Kimi Mersinli amfi tiyatro içerisinden konseri dinlerken, kimi de piknik ve yürüyüş yaptığı sırada şarkılara eşlik etti. Konserlere genç, yaşlı, çocuk her yaştan Mersinli katıldı. Kent Orkestrası sanatçıları,90’ların ve günümüzün sevilen şarkılarını seslendirdi.

Halkımızı sanatla, müzikle bir arada tutacağız”

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Bengi İspir Özdülger, Mersinlileri fiziksel olarak ayrı fakat sanatla bir arada tutmayı hedeflediklerini belirterek,Sahilimiz, halkın doğa ve denizle iç içe olduğu çok keyifli bir yer. Burayı da güzel bir şekilde kullanıyorlar. Biz de onlara müzik ziyafeti vermek istedik. Pandemi hepimizi olumsuz yönde etkileyip üzdüğü için bu anlamda fiziksel mesafeye dikkat edecek şekilde bir organizasyon yaptık.Fiziki mesafeyi dikkate alarak, bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Sevgili halkımızı sanatla, müzikle hep bir arada tutacağız. Onların mutluluğuna mutluluk katmayıhedefliyoruzdedi.

Belli noktalarda sanatsal etkinlikler yapacağız

Özdülger, ilerleyen süreçte farklı noktalarda çeşitli etkinlikleri sürdüreceklerini ifade ederek, ‘Kültür Sanat Etkinlik Noktası adı altında bir çalışma yaptık. Belli noktalarda sanatsal etkinlikler yapacağız. Mesela bazen Karagöz-Hacivat olacak. Bunların listesini, saatini ve yerini belirleyerek, halkımıza da duyurusunu yapacağız.Bir başka Kültür Sanat Etkinlik Noktasında da küçük bir müzik dinletisi olacak. Bir başkasında belki bir masalcı ablamız küçüklerimize masallar anlatacak. Bu noktaları kültürle ve sanatla birleştirerek, halkımıza fayda sağlamak, memnun etmek istiyoruz diye konuştu.

Bizim için yapılan bu etkinlikle moralimiz yerine geldi

Konsere kızı ve torunuyla katılan Derya Genç Yüksel, özledikleri günlerden birisine kavuştuklarını dile getirdi. Kent Orkestrası konserinin kendilerine moral verdiğini belirten Yüksel, “Sahil ve hava çok güzel, özlemişiz.Temizlik açısından da çok güzel. Bizim için yapılan bu etkinlikle moralimiz yerine geldi. Yasaklara uyulduğu için Mersin,Koronavirüs vakası görülen en az orana sahip şehir oldu.Vahap Bey de buna öncülük etti, bunun da farkındayız. Özlediğimiz, süper bir başkan. Hem halkın sesini duyuyor,hem halkın ne istediğini görüyor. Bize böyle bir moral kaynağı sunduğu için çok şanslıyız”ifadelerine yer verdi.

Böyle bir etkinlik gerekiyordu

Konserde yer alan gençlerden Emrah Kıraç, Vahap Bey’in etkinlikleri gerçekten çok güzel. Sahili yeniledi, çok iyi bir hale getirdi. Gençler, yaşlılar evin içinde sıkılıyordu. Bence bu konser de çok eğlenceli geçecek”dedi.

Konseri dinleyen Can Erkan ise İnsanlarımız evde kaldılar, sıkıldılar, bunaldılar. Sahiller boş kaldı.Başkanımız bence iyi düşünmüş. Böyle bir etkinlik gerekiyordu. Mersin halkını, sahili seviyoruz. Umarım sahili hep böyle temiz, yenilenmiş, cıvıl cıvıl, neşeli vemutlu insanlarla dolugörürüz diye konuştu.

Sahil bugün çok güzeldi

Konsere katılan gençlerden Kerim Söylemez de yenilenmiş bir sahille karşılaştığını vurgulayarak, Koronavirüs nedeniyle sahili üç ay kullanamadık. Sahil gerçekten Mersin halkı için çok önemli. İnsanlar temiz havaya hasret kaldı. Sahil bugün çok güzeldi. Burada çocuklar için survivor parkuru yapmışlar, bu da güzel bir etkinlik. Vahap Seçer Başkanımı tüm kalbimle seviyorum. Bu güzel ve mutlugünde bizi böyle güzel bir orkestrayla, konserle buluşturması beni çok mutlu etti. Yılbaşı konserine de katılmıştım. O eğlenceyi de hiç unutmadım. Bu konserlerin devamını bekliyoruzdedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç