BÜYÜKŞEHİR, TARSUS’TAKİ KONUKEVİ’Nİ VE BUNGALOV EVLERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN HAZIR HALE GETİRDİ

BÜYÜKŞEHİR, TARSUS’TAKİ KONUKEVİ’Nİ VE BUNGALOV EVLERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN HAZIR HALE GETİRDİ

reklam"

40 KİŞİLİK KONUKEVİ’NE BAKIM YAPILIRKEN, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TÜM İHTİYAÇLARI DÜŞÜNÜLDÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgınında olağanüstü gayret gösteren sağlık çalışanlarının yanında yer almaya devam ediyor. 156 yataklı Macit Özcan Spor Kompleksi’ni sağlık çalışanlarının kalabilmesi için hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta bulunan 40 kişilik Berdan Konukevi’ni de sağlık çalışanlarının kalabilmesi için hizmete açtı.

Yemekhanesi, çamaşırhanesi, toplantı odası, bahçesi, otoparkı ve daha birçok bölümü bulunan konukevinin her bir noktası dezenfekte edilip, tüm eksikleri giderildi. Yine Büyükşehir’e ait olan Berdan Barajı’ndaki Tarsus Gençlik Kampı içerisinde bulunan çift kişilik 18 bungalov evin de bakımları yapıldı ve sağlık çalışanlarının hizmetine sunuldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde, Koronavirüs (COVID-19) salgınında olağanüstü çaba harcayan sağlık çalışanlarının kalabilmeleri için Büyükşehir’in bünyesindeki tesisler bir bir hazır hale getiriliyor.

156 yataklı Macit Özcan Spor Kompleksi’ni sağlık çalışanlarına açan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta da yüzbinlerce vatandaşa hizmet veren sağlık çalışanlarının rahatlıkla kalabilecekleri Berdan Konukevi’ni hazır duruma getirdi. Çalışmalar kapsamında yine Büyükşehir’e ait olan Berdan Barajı’ndaki Tarsus Gençlik Kampı’nda yer alan çift kişilik 18 bungalov evin de bakımları ve çevre temizlikleri yapıldı.

Konukevi’nin 40 kişilik kapasitesi bulunuyor

MESKİ Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin yanında bulunan ve geniş bir alan içerisinde yer alan Berdan Konukevi, 40 kişilik kapasiteye sahip. İçerisinde yemekhanesi, çamaşırhanesi, toplantı odası, otoparkı ve yine bağımsız şekilde yemek salonu bulunan konukevindeki tüm odalar Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı personeli tarafından tek tek bakımdan geçirildi.

Odalardaki su ve elektrik tesisatları, internet sağlayıcıları, klima tesisatı, yatak ve diğer ekipmanların bakımı, güvenlik kamera sistemi tek tek kontrolden geçirilirken, eksikler ise giderildi. Tesisin tüm noktaları dezenfekte edilirken, boya gerektiren noktalar ise boyandı. Konukevinde hizmet verecek aşçı, güvenlik görevlileri, kat görevlileri ile diğer personel ise hazır hale getirildi.

Hastanede verdikleri hizmetlerden sonra sevdikleri zarar görmemesi için evlerine gitmek istemeyen doktor ve diğer sağlık çalışanlarının rahatlıkla kalabilecekleri konukevinde, giyilen iş kıyafetlerinin yıkanması içinde kapsamlı çamaşırhane bulunuyor. Konukevinde, yine sağlık çalışanlarının araçlarının yıkanması ve dezenfekte edilmesi için de hazırlıklar tamamlandı.

Otel konforunda hizmet verecek olan konukevi bahçesinde de gerekli olan bakım çalışmaları gerçekleştirildi. Tesisin ana yola bağlantı yolu ile MESKİ Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi yolu da ayrılarak tamamen bağımsız hale getirildi.

Bungalov evlerin bakımı yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda yer alan bungalov evlerinde temizlik ve bakımları yapılarak sağlık çalışanlarının rahatlıkla kalabilecekleri bir hale getirildi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?