CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı

reklam"

Antmen, açıklamasında Muhtarların demokrasinin temel direkleri olduğunu belirterek “Bir mahallede halkın gerçek sorunlarını en iyi bilen, sorunların çözüm yollarını da en hızlı üreten kişiler muhtarlardır. O nedenle muhtarların önemi asla yok sayılamaz” dedi.

Antmen, “Muhtarların kamu hizmetlerindeki rolleri çok önemlidir. Bu anlayışla kamu hizmetlerinin zamanında, etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi ve sonuçlandırılması için muhtarlarımızın işlerinin kolaylaştırılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li Vekil, açıklamasında muhtarların birçok sıkıntısını bulunduğunu belirti. Muhtarların zor şartlar içinde vatandaşa hizmet verirken bir de maddi ve manevi sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirten Antmen “Muhtarlarımızın özlük hakları mutlaka iyileştirilmeli. Muhtarlık binalarının elektrik, su, yakıt giderleri bulunduğu belediye tarafından karşılanmalı. Daha önce çıkartılan Bütünşehir yasaları ile muhtarlarımızın yetkileri azaltıldı. Korona virüs salgınında halka gıda ve sağlık malzemesi ulaştırmak için canla başla çalışan muhtarlarımızın önündeki yasal engelleri kaldırmamız gerekiyor” dedi.

Antmen, açıklamasını şu sözlerle bitirdi;

“Halkımızın ve mahallelerimizin gerçek sorunlarını ve ihtiyaçlarını en iyi bilen, bu sorunları çözmek için fedakarca çalışan değerli Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?