CHP MİLLETVEKİLİ ANTMEN ‘TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU ATATÜRK’TÜR’

CHP MİLLETVEKİLİ ANTMEN ‘TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU ATATÜRK’TÜR’

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. Yıldönümünde yazılı bir mesaj yayınladı. Antmen mesajında, totaliter ve baskıcı bir rejim içinde bulunulduğunu ifade ederek “Demokratik ve özgür bir Türkiye’ye, Atatürk’ün devrimleri ve bireyi temel alan çağdaş düşünce biçimiyle ulaşabiliriz. Türkiye’nin kurtuluşu dün nasıl Atatürk ise bugün de Atatürk’tür” dedi.

CHP’li Vekil, açıklamasında Parlamenter demokratik hukuk sisteminin Atatürk’ün vazgeçilmezi olduğunu söyleyerek “Ulu önder Atatürk, savaş sırasında ve düşman askeri Meclise yaklaştığında dahi Meclisi kapatmamıştır. Kapatmadığı gibi Meclise her an bilgi vermiş ve parlamentonun onayını almıştır” ifadelerini kullandı.

Temel hak ve özgürlüklerle, hukukun üstünlüğünün Atatürkçü düşünce biçimi ile mümkün olduğunu söyleyen Antmen “Bilimsel değerlendirmeler ışığında Türk Halkı için en uygun yönetim biçiminin ‘Cumhuriyet’ olduğunu anlamış ve bu yönetim biçimini getirmiş olan Atatürkçü düşünce yapısı egemenliği de kayıtsız şartsız olarak saraydan alarak halka vermiştir. Bugün ise halkın ve onun temsilcisi Meclisin hakları gasp edilerek saraya verilmiştir. Bunun sonucunda da ülke karanlığa sürüklenmiş, bilimsellikten uzaklaşılmış, ekonomik olarak çıkmaza saplanmış ve adalet yok edilmiştir. Atatürk’ün yıllar önce açıkladığı düşünceleri, dinamik yapısıyla güncelliğini korumakta ve çağdaşlık yürüyüşünde yolumuzu aydınlatmaktadır. Bu nedenle kurtarıcımız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı ve büyük devrimci Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri, ülkemizin geleceğine yön vermeyi mutlaka sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ebedi liderimizi ve kurtarıcımızı saygı ve sevgi ile anıyoruz.” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?