EĞİTİM İŞ MERSİN’DEN ANLAMLI ÇANAKKALE ETKİNLİĞİ

EĞİTİM İŞ MERSİN’DEN ANLAMLI ÇANAKKALE ETKİNLİĞİ

EĞİTİM İŞ Mersin Şubesi, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinliği düzenledi.

EĞİTİM İŞ Mersin Şubesi’nde gerçekleştirlenetkinlikte Çanakkale’de şehit düşen Mersin Kocavilayet Köyü’nden Melcik Ahmet’in oğlu Şehit Ali’nin torunu Mehmet Melcik’e Şehide Saygı beratı verildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinliğine Mersin Şube Başkanı Nesime Aslan, Cumhuriyet Kadınları Derneği Mersin Şube Başkanı Muazzez Benzetsel,ŞehitTorunu Mehmet Melcik, EĞİTİM İŞ Üyeleri katıldı.

EĞİTİM İŞ Mersin Şube Başkanı Nesime Aslan, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili yaptığı konuşmasında, “Çanakkale savaşı bir ulusun var olma mücadelesinin, sayıca daha kalabalık, teknolojik açıdan daha üstün ve acımasız bir düşmana karşı kazandığı savaş tarihinin en önemli ve en muhteşem zaferidir. Türk’ün bu büyük destanı, tarihin ortasında altın anıt gibi durmaktadır. Milletin birliği ve inancı Çanakkale’yi geçilmez kılmıştır. 

Çanakkale Zaferi Türk Ulusuna Mustafa Kemal gibi bir dahi komutanı armağan etmiştir. O komutan Çanakkale’nin kara günlerine masmavi ışık olmuştur. Çanakkale’de Türk Ulusu büyük tarihine muhteşem bir sayfa eklemiştir. Bağımsızlık savaşının temelleri Çanakkale’de atılmış, cesaret ve inanç orda dirilmiştir. 

On beş yaşlarında çocukların gittiği ve bir daha dönmediği Çanakkale, Anadolu’nun en acı tarihi ve en gurur duyduğu destanıdır. 

Çanakkale Zaferinin 106. Yılında bin yılın destanını yazan Mustafa Kemal Atatürk ve o büyük kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. ” dedi.

Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Aslan, etkinlikte Çanakkale’de şehit düşen MelcikAhmet’in oğlu Şehit Ali’nin torunu Mehmet Melcik’e Şehide Saygı beratını takdim etti.

 Mersin Kocavilayet Köyü’nden MelcikAhmet’in oğlu Şehit Ali’nin torunu Mehmet Melcik olduğunu belirttiği konuşmasında Çanakkalede şehit düşen Mersinli 1200 şehidi burada anmaya geldiğini ifade ederek,106 yıl önce kazanılan Çanakkale Zaferinin övüncünü yaşadıklarını dile getirdi.Mersin’de bu kutsal savaşa katılan Mersinli kahramanlar adına bu saygı beratını aldığını belirten Mehmet Melcik,”Eğitim İş Sendikasının Mersin Kahramanlarını bu anlamlı günde hatırlamasından duyduğu dile getirerek, xteşekkür etti.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinliği, kapsamında dinleti yapıldı  Eylem YÜCEER, Serkan TOPTUTAN ve Samet NAZLI nınensturmanlarıyla  Çanakkale Türküsü, Yemen Türküsü gibi günün anlamına uygun eserleri seslendirilirken duygusal anlan yaşandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?