EMEKLİLER HAFTADA ÜÇ GÜN YÜRÜYÜŞTE

EMEKLİLER HAFTADA ÜÇ GÜN YÜRÜYÜŞTE

reklam"

EMEKLİ EVİ ÜYELERİ SAĞLIK İÇİN YÜRÜYOR

İKİNCİ BAHAR EMEKLİ EVİ ÜYELERİ SAĞLIĞINI ÖNEMSİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren İkinci Bahar Emekli Evi’nde spor faaliyetlerine de önem veriliyor. Emekli Evi’ne üye olan beden eğitimi öğretmeni Bayram Yılmaz eşliğinde haftada 3 gün yürüyüş yapmaya başlayan üyeler, kültür-fizik hareketleriyle sporunu tamamlıyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren İkinci Bahar Emekli Evi’nde sosyal etkinliklerin yanı sıra spor aktiviteleri de yapılıyor.

Emekli vatandaşlar, emeklilik süresince kaliteli ve keyifli vakit geçirebilmelerine imkan tanıyan Emekli Evi’nde, haftanın üç günü yürüyüş yapıyor. Üyeler, emekli beden eğitimi öğretmeni Bayram Yılmaz eşliğinde kültür-fizik hareketleriyle sporunu tamamlıyor.

Emekliler sağlığına dikkat ediyor

Emekli Evi üyesi olan beden eğitimi öğretmeni Bayram Yılmaz öncülüğünde emekliler, İkinci Bahar Emekli Evi’nden özel bir otele kadar yürüyüş yaptı. Üyeler, yürüyüşü bitirdiklerinde Yılmaz’ın eşliğinde kontrollü bir şekilde yaptıkları kas gevşetme, açma, germe hareketleriyle sporunu tamamladı. Emekliler artık pazartesi, çarşamba ve cuma günleri yürüyüş ve kültür fizik hareketleriyle daha aktif olacak.

“3 saatten fazla oturmak oldukça zararlı”

Emekli beden eğitimi öğretmeni Bayram Yılmaz, “Emekli Evi’ne yaklaşık iki yıldır geliyorum. Bu iki yıl içerisinde baktım ki biz yaşlardakiler öğlen saatinden akşam saat 18.00’e kadar oturuyor. Bilimsel olarak da kanıtlanmış ki 3 saatten fazla oturmak insana oldukça zararlı. Bundan dolayı Emekli Evi’nin yönetimi ile birlikte ne yapabiliriz diye düşündük ve yürüyüşle başlayabiliriz dedik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız’dan isteklerimiz olmuştu. Masa tenisi, badminton, stres topları gibi bunlar da geldiğinde ben inanıyorum üyelerimiz çok daha geniş şekilde katılacak. İnsanlarımızı hareket ettireceğiz, başarıya ulaşacağımıza inanıyorum ben” dedi.

Yürüyüş yapmanın çok faydalı olduğunu düşünen Ali Acun, “Böyle bir etkinlik olduğu için ilgililere, bu işi organize edenlere teşekkür ederim. Ben sabah zaten yürüyüş yapmıştım ama yine de yürüyüşe katıldım. Bizim, belli yaştaki insanların en büyük aktivitesi spor, yürümek. Vahap Bey’e başarılar diliyoruz. Allah kolaylık versin arkasındayız, destekliyoruz” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?