Erdemli Belediyesi Covid-19 İle Topyekün Mücadele Ediyor

Erdemli Belediyesi Covid-19 İle Topyekün Mücadele Ediyor

reklam"

Koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde Erdemli Belediyesi ekipleri şu ana kadar Okullar, Huzurevi, Sosyal Yardımlaşma, MHP, AK Parti, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, İYİ Parti, Küçük Sanayi Sitesi, Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifi, Sanayi Odası, Madeni Sanatkarlar Odası, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu (ASO), Kütüphane Müdürlüğü, Ticaret Odası, Kumkuyu OPET, Şoförler Cemiyeti ve PTT’de dezenfekte çalışmasını tamamladı.

Kooronavirüsle ilgili alınan tedbir ve yapılan çalışmalar hakkında konuşan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Kovid-19’a karşı mücadelemiz kapsamında belediye olarak ilçemiz genelinde faaliyet yürüten tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile irtibata geçerek tüm hizmet binalarının dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirdik. Erdemli Belediyesi olarak 200 kişilik ekiple bu virüse karşı teyakkuz halindeyiz. Ülkemiz bu virüsle topyekûn mücadele ediyor ve alınan tedbirleri yerine getiriyor. Büyük devlet ve ülke olmanın da en güzel örneğini yaşıyoruz. Ülkemizin bu büyüklüğü hassaten bizi gururlandırıyor. Yurt dışında ve yurt içinde yaşayan vatandaşlarımızın can güvenliği açısından çok güçlü tedbirler alınıyor. Vatandaşımızın can, mal güvenliği ve sağlığı önceliğimizdir. Bu düşünceden hareketle diğer işlerimizi rolantiye aldık. Vatandaşlarımızın bu virüsü kapmaması için mücadele ediyoruz. Sadece devlet ve belediye değil hepimizin topyekün bu mücadelede bulunması gerekiyor. Salgın hastalıklardan korunmak için vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Önerilen korunma yöntemlerine uymamız gerekiyor. Lütfen genel hijyen kurallarına uyalım ve uzmanların önerilerini dikkate alalım. Ellerimizi sürekli yıkayalım ve gerekmedikçe kalabalık ortamlarda bulunmayalım. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için herkese şimdiden teşekkür ederim” dedi.

Bizlere Güvenin, Birlikte Atlatacağız

Toplum sağlığına büyük önem veren Tollu, bu virüse karşı belediye olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirterek, mücadelenin aynı kararlılıkla süreceğini söyledi. 200 kişilik özel ekiple Kovid-19’a karşı teyakkuz halinde olduklarını sözlerine ekleyen Tollu, “Erdemli Belediyesi en başından beri bu Koronavirüse karşı tedbirlerini süratle almış ve hayata geçirerek tüm imkanlarını seferber etmiştir. Aralarında doktor, biyolog, kimyager ve çevre mühendislerinin de olduğu 200 kişilik özel ekibimiz görevinin başındadır, bizlere güvenin. Covid-19’a karşı mücadelemiz ve hizmetlerimiz devam edecek. Sizlerden bize gelen onlarca, yüzlerce, binlerce çağrıya cevap vermeye gayret gösteriyoruz. Bir vatandaşımızın dahi bu virüsü kapmaması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Amacımız; Erdemlimizde topyekün önlem alarak tamamen hijyenik koşullarda bir Erdemli sağlamaktır. Bunu hep birlikte atlatacağız” dedi.

Bizim Devletimiz Ne Tedbir Alırsa Vatandaşımız Harfiyen Uyar

Erdemli’de gerçekleşen denetimler konusunda da konuşan Tollu, “Erdemli; devletine bağlı, vatanını, milletini, bayrağını seven insanların yaşadığı bir kenttir. Bizim devletimiz ne tedbir alırsa   vatandaşımız ona harfiyen uyar. Ne güvenlik güçlerimize ne de devletin yetkili organlarına kesinlikle sıkıntı çıkarmazlar. Bu manada kamuoyuna yansımış tek vaka bulamazsınız. Hep birlikte bu virüs belasından kurtulacağız” diye konuştu.

 

Konu ile ilgili yetkililerden alınan bilgiye göre; dezenfeksiyon işlemlerine hizmet yürütülen tüm ortak alanlarda özenle devam edileceği kaydedildi. Vatandaşların bireysel olarak alacakları önlemlerin de çok önemli olduğunun altını çizen yetkililer, “444 5 609 numaralı iletişim hattımızdan aklınıza takılan bütün soruları bize sorabilirsiniz” bilgisini de paylaştı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?