Erdemli Belediyesi’nden ‘Kitaplar Ne Anlatıyor’ Projesi

Erdemli Belediyesi’nden ‘Kitaplar Ne Anlatıyor’ Projesi

reklam"

Evde Kalalım; Ruh ve Beden Sağlığımızı Koruyalım

– Erdemli Belediyesi ‘Online Hizmet’ Ağını Genişletti

– Erdemli Belediyesi’nden Vatandaşlara Moral ve Motivasyon Desteği

– Salgın Günlerinde Vatandaşların Moral Kaynağı: ‘Kadın Danışma Merkezi’

Erdemli Belediyesi, koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında “Evde Kal” çağrısının moral ve motivasyonunu arttıran online hizmet ağını genişletti.

 

Erdemli Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen COVID-19 koronavirüsünün yayılmasını önlemek adına evlerinden çıkamayan Erdemlililerin kaliteli zaman geçirmesi için düzenlediği etkinliklerle hayatlarını kolaylaştırmayı sürdürüyor. Kadınlara psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti vererek farkındalık oluşturan çalışmalarıyla da dikkat çeken Erdemli Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında online hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, “Kitaplar Ne Anlatıyor” adlı  bir projeye imza attı. Proje kapsamında, aileleri kişisel, iletişimsel ve gelişim alanında desteklemek için katkıda bulunulması hedefleniyor. Proje hakkında bilgiler aktaran uzmanlar; “Çeşitli kitapları ele alacağımız projemizin ilk kitabı olan ‘Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı’ kişisel gelişim türünde olup içerik bakımından hayatınızı olumlu yönde etkileyecek güzel ipuçları sunuyor. Yazarın sunmuş olduğu kitapta ‘yedi alışkanlık olarak proaktif ol, sonunu düşünerek işe başla, önemli işlere öncelik ver, kazan-kazan şeklinde düşün, önce anlamaya çalış sonra anlaşılmaya ve sinerjini yarat’ bölümleri yer almaktadır. Yapılan inceleme videolarımızda bu değerli bilgileri size sunarak kitapta anlatılanı somut bir şekilde hayatınızda uygulama noktasında tavsiyelerimizi veriyoruz. Her zaman kendimiz adım atmak isteriz fakat bu gücü içimizde bulamayabiliriz. İşte tam bu noktada size yardımcı olarak projemizi takip edebilirsiniz. Erdemli Belediyesi Kadın Danışma Merkezi olarak diyoruz ki,  evde kalalım ruh ve beden sağlığımızı koruyalım” mesajını paylaştı. “Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı” adlı kitabı inceleyen uzmanlar, çektikleri videoları sosyal medya hesapları üzerinden insanlara aktarırken, kişisel gelişim alanında destekleyici faaliyetlerini takip eden aileler de online hizmetlerden duydukları memnuniyeti paylaştı.

 

Vatandaşlardan Başkan Tollu’ya Teşekkür

Erdemli Belediyesi’nin Online Hizmetleriyle ilgili olarak vatandaşlardan olumlu geri dönüşler olurken, sosyal medyadan programa katılan vatandaşlar, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli Belediyesi’ne aile içi iletişimlerin güçlendirilmesi ve kişisel gelişim alanında destekleyici faaliyetler ve kültürel-sanatsal etkinlikleri de unutmayarak sosyal medya aracılığıyla evlerine kadar ulaştırdığı için teşekkürlerini iletiyor.

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemlililerin evlerinde sağlıklı kalması kadar kaliteli zaman geçirmesine de büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Bir yandan vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için mücadele ederken, diğer taraftan evlerinden kaliteli ve rahat vakit geçirmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. “Evde Kal” çağrısını yineleyen Başkan Tollu, salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evde kalan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak adımlar atmaya devam edeceklerinin altını çizerek, belediyenin online hizmetlerine sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabileceğini belirtti.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?