Erdemli’de Tüm Cadde ve Sokaklarda Hummalı Temizlik

Erdemli’de Tüm Cadde ve Sokaklarda Hummalı Temizlik

reklam"

Türkiye’de ilk koronavirüs (COVID-19) olayının açıklanmasının ardından harekete geçen Erdemli Belediyesi, ilçenin dört bir yanında dezenfeksiyon atağı başlatarak tedbir çalışmalarını özenle gerçekleştiriyor. Belediye ekipleri, Erdemli cadde ve sokaklarında temizlik ve ilaçlama faaliyeti yürüterek tek bir vatandaşa dahi virüsün bulaşmaması için topyekûn mücadelesini devam ettiriyor, halkın yoğun şekilde kullandığı alanlarda, çarşı ve sokaklarda dezenfekte işlemlerini periyodik olarak aksatmadan gerçekleştiriyor.

Virüse Karşı 7/24 Mesai

Erdemli Belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanında COVID-19 virüsüne karşı dezenfekte çalışmaları kesintisiz sürdürülürken, gün boyu vatandaşların direkt etkileşim içerisine girdikleri her noktada kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar kent merkezinde okullar, kamu kurumları, camiler, yaşlı bakım ve huzurevi, bankalar, sivil toplum kuruluşları (STK) siyasi parti binaları, muhtarlıklar, sanayi sitesi, parklar, kaldırımlar, otobüs durakları, dinlenme yerleri ve vatandaşların direkt etkileşim içerisine girdikleri her nokta dezenfekte edildi.

“Vatandaşlarımızın Sağlığı Birinci Önceliğimizdir”

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘koronavirüs’ ile ilgili tedbir ve önleyici eylem planı uyguladıklarını belirterek, ilçenin her noktasında dezenfekte çalışmalarının özenle sürdürüldüğünü söyledi. İlçe genelinde koronavirüs salgınına karşı tedbir çalışmasının periyodik olarak devam ettiği bilgisini veren Başkan Tollu, “Dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını riskine karşı önlemlerimizi arttırdık. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı dezenfekte ürünleriyle Erdemli’de bulunan tüm okullarda, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, bankalar, muhtarlıklar, huzurevi ile camilerde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın sağlığı birinci önceliğimizdir. Bu manada diğer işlerimizi rolantiye aldık. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun ve bize güvensin. Belediye olarak koronavirüs ile ilgili hijyen çalışmamızı belli periyotlarda tekrarlayacağız” dedi.

65 Yaş Üstü Vatandaşlarımız Bizlere Emanet!

Sokağa çıkmalarına kısıtlama veya yasaklama getirilen 65 yaş üstü vatandaşları da unutmadıklarını vurgulayan Tollu, bir insanlık projesi olan Limon Çiçeği ile vatandaşların taleplerini karşılamak için gerekli altyapıyı kurduklarını hatırlattı. ‘Yaşlılarımız her zaman baş tacımızdır’ vurgusu yapan Tollu, “Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı tedbirler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evde kaldıkları süre içerisinde ihtiyaçlarının karşılanması için Erdemli Belediyesi olarak Erdemli Kaymakamlığı ile birlikte gerekli alt yapıyı kurduk. 444 5 609 – 515 1043 nolu numaradan Vefa Sosyal Destek Grubu veya 155, 156 ve 112 numaralı çağrı hatlarını arayarak da taleplerini bildirebilirler. Taleplerini bildirdikleri takdirde temel gıda ve ihtiyaçlarını, gerekli tüketim ve sağlık malzemeleri Limon Çiçeği ekipleri tarafından ivedilikle sizlere ulaştırılacaktır. Hepinizin sağlığı bizim önceliğimizdir. Bu virüs kuşatmasını hep birlikte atlatacağız.” şeklinde konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?