FATURALAR ASKIDAN ALINIYOR, İHTİYAÇ SAHİPLERİ RAHAT BİR NEFES ALIYOR

FATURALAR ASKIDAN ALINIYOR, İHTİYAÇ SAHİPLERİ RAHAT BİR NEFES ALIYOR

MESKİ’nin başlattığı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de bir maaşıyla katıldığı “Askıda Fatura”kampanyasında 24 Mayıs24 Haziran arasındahayırseverler tarafından 15 bin 180 fatura askıdan alınarak, toplam 587 bin 81TL tutarında fatura ödemesi gerçekleşti.

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, dayanışmanın büyüyerek arttığını ifade ederek, Kampanyamızla birlikte kentimizde önemli bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergiliyoruz. Mersin’in geneline yayılan ve mahalleler arası da oluşturulan dayanışma ağı sayesinde vatandaşlarımız, ‘İyilik Bulaşıcıdır sloganı ile askıdan aldıkları faturalarla kampanyamıza destek veriyor” dedi.

MERSİN/

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün 24 Mayıs’ta“Faturasını ödeyemeyenlerle ‘ben öderim’ diyenler buluşuyor” sloganıyla başlattığı “Askıda Fatura”kampanyası ilk ayını tamamladı. Kampanyada 1 ayda 15bin 180 fatura askıdan alınırken, toplam 587 bin 81 TL değerinde fatura ödendi.

İhtiyaç sahiplerinin faturaları askıdan alınarak,yardımseverler tarafından ödeniyor

Kampanyaya katılmak isteyen yardımsever vatandaşlar,“askidafatura.mersin.bel.trveemeski.meski.gov.tr/askidafatura” adresi üzerindendar gelirli ailelere ait ödenmemiş su faturalarının ve fatura miktarlarının görüldüğü listeden istedikleri fatura ya dafaturaları seçerek, bu faturaları kredi kartı ya da banka kartı ile ödeyebiliyor. Hayırseverlerin ilk günden beri yoğun katılım sağladığı kampanyada, faturasını ödemekte güçlük çeken aileler su faturalarının askıdan alınmasıyla rahat bir nefes alıyor.

Alkaç: “İyiliği ve yardımlaşmayı katlayarak büyütüyoruz”

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, gelir durumu olmayan yurttaşların faturasının hayırseverler tarafından ödenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kampanyamızla birlikte kentimizde önemli bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergiliyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızla hayırseverleri buluşturduğumuz uygulamamız sayesinde, faturaları askıdan alınan binlerce yurttaşın yüzünü güldürmeye devam ediyoruz.Askıda Fatura ile kültürümüzün önemli bir parçası olan ve bizleri değerli kılan iyiliği ve yardımlaşmayı katlayarak büyütüyoruz.Mersin’in geneline yayılan ve mahalleler arası da oluşturulan dayanışma ağı sayesinde vatandaşlarımız, İyilik Bulaşıcıdır sloganı ile askıdan aldıkları faturalarla kampanyamıza destek veriyor. MESKİ ailesi olarak, ülkemizin pandemi etkisi altında olduğu bu zor dönemde,iyiliksever vatandaşlarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin ev ekonomilerine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?