FED tutanakları ve Kazakistan Bitcoin’i vurdu

FED tutanakları ve Kazakistan Bitcoin’i vurdu

reklam"

FED tutanakları nedeniyle Bitcoin sert düşüş yaşadı. Bu gelişmeye Bitcoin madenciliğinde dünyada ABD’den sonra ikinci sırada yer alan Kazakistan’da çıkan olaylarda eklenince Bitcoin adeta çakıldı.

Kazakistan’da akaryakıt zammının ardından çıkan olaylar sebebiyle hükümet istifa etti. Yaşananlar ve FED tutanakları nedeniyle Bitcoin düşüşe geçti.

Kazakistan da Bitcoin madenciliğinde yüzde 18,1 payla dünyada ABD’den sonra ikinci sıraya yükselmişti. Kripto para üretimi sıralamasında ise yüzde 35,4 payla ABD birinci, Rusya yüzde 11,2 payla üçüncü olmuştu.

Halkın ayaklandığı Kazakistan’da hükümet istifa etti

Kazakistan’da 20’den fazla şirket Bitcoin madenciliği alanında faaliyet gösteriyor. Akaryakıt zamları sonrasında ayaklanan halk, sokaklarda protesto başlattı. Ortalığın karıştığı ülkede hükümet istifa etti. Yeni dönemde nasıl bir yol haritası izleneceği ise henüz belirsiz.

Bitcoin düşüşe geçti

Kripto para piyasasında lider ülkelerden biri olan Kazakistan’da yaşanan tüm olaylar, bu sektörü de vurdu. Öte yandan Fed’in önümüzdeki aylarda faiz artırımına gideceğinin sinyallerinin verilmesi etkisi ile kripto para piyasasında en fazla işlem gören Bitcoin, 43 bin 160 dolar seviyelerinde değerleniyor. Bitcoin şu sıralarda, dünkü yüzde 5’lik düşüşün ardından yeni günde de yüzde 2,3 azalışa gitti. Altının ons fiyatı ise dün 1.830 dolardan başlayan düşüşünü bugüne de taşıyarak 1.800 dolar sınırına geriledi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?