GÜLTAK’TAN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI

GÜLTAK’TAN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI

reklam"

Akdeniz Belediye Başkanı

* Halkın; objektif haber alma hakkının dokunulmazlığının, demokrasinin vazgeçilmezleri arasında olduğunu vurgulayan Başkan Gültak, “Basın çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşması, haklarının iyileştirilip hak ettikleri hayat şartları ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, Basını daha güçlü kılar” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Mesajında; “Medya; toplumların adeta sesi ve nefesidir. Halkın objektif haber alma hakkının dokunulmazlığı demokrasilerin de vazgeçilmezidir” diyen Başkan Gültak; “Devletlerin; merkezi ve yerel yönetimlerin, kamuoyu nezdinde şeffaf ve denetlenebilir oluşunu sağlayan Basın; düşünce ve fikir özgürlüğünün ilerlemesine de katkı sunan önemli bir güçtür. Zira gazeteci; kamu adına hareket ederek, doğru ve objektif haberlerle toplumu bilgilendirir; açık, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna da katkı sağlar” ifadelerini kullandı.

“Gazeteci; bir fotoğraf karesi ile dünyayı değiştirebilir”

Başkan Gültak, mesajının devamında şu ifadeleri kaydetti; “Gazeteci; bir taraftan haber ve yazıları ile topluma enformasyon aktarıp aydınlatırken; kimi zaman da yazdığı birkaç satır sayesinde birçok hayata umut ışığı olabilir. Gazeteci; bazen de çekeceği tek bir fotoğraf karesi ile dünyayı değiştirebilir. Hakikati ortaya çıkarmak için emek veren gazetecilerin; ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum. Kentimizin ve ilçemizin değişimi ve gelişmesi adına hayata kattığımız hizmetlerimizin, proje ve çalışmalarımızın tanıtımında ve halkımıza ulaştırılmasında da emek veren; kıymetli yorum ve eleştirileri ile bizlere yol gösteren değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?