‘’HAYATINIZIN YAZARI OLUN’’

‘’HAYATINIZIN YAZARI OLUN’’

reklam"
reklam

Hayatı doya doya yaşamak imkansız mış gibi olsa da,eğer istersek bitti dediğimiz anda,yerden daha güçlü kalkabileceğimiz cesareti gösterdiğimizde hayatımızın yazarı olarak yeniden dizayn eder yaşamaya başlarız.
İlmek ilmek nakış gibi işleyerek,hem de büyük bir ustalıkla !.
Tabi ki zor anlar yaşadığımız doğrudur.
Tabi ki en küçük bir sarsıntıda bittiğimizi düşünmemiz normaldir, lakin dünyanın sonu olmadığını da göz ardı etmemeliyiz,yaşadığımız hayatın iyisi de biziz, yeterli olmayanı da,hal böyle iken kendi hayatımızın yazarı nasıl olabiliriz öyle değil mi ?.
Şimdi sıkı duralım,tıpkı yıkılmaz dağa yaslanır gibi,hayatımızın yazarı olmamız gereken durumların farkında olduğumuz anların muhasebesini yaparak kaybettiğimiz zamanımızın telafisini yapacağımız vakit olmayabilir ve dolayısıyla ilham kaynağımız kurumuş her koşulda kendini boşlukta salınırken bulan bireye dönüşmüş olmamız kaçınılmaz olacaktır.
İşte tamda bu noktada yaşadığımız sarsıntılardan kendimize çıkarmamız gereken ders,pes etmek yerine cesurca bu benim hayatım,gerekirse bin kere daha tekrar,tekrar hayatımızı yeniden yazarım diyebilmeliyiz,yazmalıyızda zaten.
Öncesinde neler olmuşu bir kenara bırakıp eğrisiyle doğrusuyla tamamen sonrasına odaklanmalıyız.
Bitmesini istemediğimiz bir film,okumaktan keyif aldığımız ve defalarca okumak isteyeceğimiz kitap gibi,kendi hayatımızın yazarı olmalıyız.
Hadi şuan elimize kalem,defter alalım hayatımızda değişmesini istediğimiz aklımıza gelen ilk cümleyi yazalım ve yoruldum diyene kadar hiç durmadan yazmaya devam edelim,sonrasında yazdıklarımızı bizleri mutlu edeceğine inandığımız konulara çevirelim,hayal gücümüzü sınırlamadan üzerinde yoğunlaşalım, sayısız yaratımlar var edelim,yazdığımız kendi hayatımızda yaratımlarımızın kazanımlara dönüşmesine fırsat verelim ve olması gerektiği gibi akışına bırakalım.
Yolun sonunda bizleri bekleyen yaşayacağımız sürprizlerin heyecanını doyasıya yaşayalım !.
Bırakalım kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın biz kendi hayatımızın yazarı olalım.
Mesela hedef belirleyelim aynı doğrultuda ilerleyip başarıyı yakalamakmıdır istediğimiz,yoksa tembellik yaparak günün en önemli saatlerini elinde telefonda oyun oynayarak mı vakit geçirmek istiyoruz.
“İşte !…
Kendi hayatınızın yazarı olun derken tam da bunu özetlemek istedim.
Acilen tembellikten vazgeçip şimdi ilk adımı atalım.
“YAŞAMAK İSTEDİĞİMİZ KENDİ HAYATIMIZIN YAZARI OLMAKTAN KORKMAYALIM !.
Saygılarımla

‘’YAŞAMA DAİR HERŞEY’’

B.Yaşam Uzmanı/Uzman Eğitmen
Mercane CAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Hayatınızın hikayesini yazmaya ne dersiniz, çok geçmeden başlayın derim.Kaleminize sağlık hocam harika bir yazı oldu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam