İhale alan kuzen Varank: Sanki bedavaya almışız, benim hanım solcu

İhale alan kuzen Varank: Sanki bedavaya almışız, benim hanım solcu

reklam"

Kamudan aldığı iki ihale ile gündeme gelen Sedat Varank, kuzeni olan Bakan Mustafa Varank’ın ve ablası olan Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın ihalelerde bir dahli olmadığını söyledi. Sedat Varank, “Sanki bedavaya almışız” tepkisini gösterdi.

Hakkındaki haberlerin ardından Sözcü gazetesine konuşan Sedat Varank, kuzeni olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ablası olan Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın ihalelere bir dahli olmadığını söyledi.

“Emlak Konut halka açık bir şirket. TC vatandaşı olan herkesin girebileceği bir ihale ve canlı yayınlanıyor” diyen Sedat Varank, “Sanki ‘Buradan parayı vurdular’ gibi hava estiriliyor. 25 yıldır inşaat işi yapıyorum, mimarım. ‘10 milyarlık iş aldı, 4 milyar Emlak Konut’a, 6 milyar cebe’ falan diyorlar. Bu işin 3.5 milyar maliyeti, finansı var. Ben devlete fazladan 1.5 milyar para veriyorum. Sanki bedavaya almışız”ifadelerini kullandı.

‘Bırakalım da taksi şoförlüğü mü yapalım’

Kuzeni Mustafa Varank ABD’deyken de inşaat işi yaptığını belirten Sedat Varank, “Yok Mustafa Varank işi verdi, Fatma Varank işleri aldı… Ablamın da dahli yok. Bunlar davetiyeli değil, normal herkesin girebileceği işler” diye konuştu.

Sedat Varank, şöyle devam etti: “Emlak Konut ablamın hükmü olmayan bir yer, ona bağlı değil. Ağabeyim sigortacı. Bir kuzenim taksi şoförü. Mustafa Varank bakan olduktan sonra makamına bir kere gittim. Ablamın yanına 2 defa gittim. Girdiğimiz ihalelerde büyük, dev firmalar var. Bu ihalelerde kaçak, hırsızlık, uğursuzluk ihtimali olabilir mi? Neymiş? Soyadımız Varank’mış, bize de yazık. Bırakalım da taksi şoförlüğü mü yapalım!”

‘Benim eşim solcu’

Öte yandan “Siyasette hiç bulunmadım”diye belirten Varank, “Ailece birbirimize bağlı insanlarız. Benim hanım da solcu. Bana ‘Sedat bir şey mi yaptın?’ diye soruyor. Yahu diyorum, her şey açık. Biz evimizden işimize gidip gelen insanlarız”ifadelerini de kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam