İstanbul Valisi Yerlikaya: Yollarda mahsur kalan 5 bin 57 kişinin tahliye edildi

İstanbul Valisi Yerlikaya: Yollarda mahsur kalan 5 bin 57 kişinin tahliye edildi

reklam"
reklam

İstanbul’da kar yağışı etkisini artırdı. Otogarlardan çıkışlar ve İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlarla birlikte özel araçların trafiğe çıkışı 13.00’e dek durduruldu. Yollarda mahsur kalan 5 bin 57 kişi tahliye edildi; 3 bin 180 kişi otellere, misafirhanelere ve yurtlara yerleştirildi.

Kar yağışının trafiği olumsuz etkilemesi nedeniyle Marmaray sabaha dek ücretsiz hizmet verecek. Güvenlik, sağlık ve ulaşım dışındaki kamu personelleri bugün izinli sayılacak. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) da, İstanbul’da yargı mensupları ve adliye çalışanlarının bir gün süreyle idari izinli sayılacağını duyurdu. Öte yandan İçişleri ve Ulaştırma bakanları ile AFAD Başkanı İstanbul’a geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı bölgelerde kar kalınlığının bir metreye yaklaştığını belirterek, “Lütfen acil bir durum olmadıkça evinizden çıkmayın” uyarısı yaptı.

İstanbul kar yağışının etkisi altında

Türk Hava Yolları, İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarına ilişkin güncel bilgileri paylaştı:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sabah saatlerinde vatandaşları, “Kar yağışı yoğun olarak devam edebilir. Yapılan bütün uyarılara vatandaşlarımızın hassasiyetle uymasını istiyoruz” diyerek uyardı. İmamoğlu, “7 binden fazla personelimizle, ekipmanlarımızla sahadayız, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tuz stoğumuz var. 54 bin ton tuz kullandık, 21 ton da solüsyon kullandık” dedi.

İstanbul Valisi Yerlikaya, otoyol ve D-100’de park edilmiş özel araçların kaldırılması için vatandaşlara seslendi. Yerlikaya sosyal medya hesabından, “Kıymetli Hemşehrilerim, karla mücadelemizin etkin şekilde sürdürülmesi için otoyol ve D-100’de park edilmiş özel araçların sahipleri tarafından kaldırılması gerekmektedir. Lütfen araçlarımızı bulundukları yerden süratle kaldıralım” ifadelerini kullandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), İstanbul’da yargı mensupları ve adliye çalışanlarının bir gün süreyle idari izinli sayılacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, HSK, İstanbul’da yargı mensupları ve adliye çalışanlarının bir gün süreyle idari izinli sayılması yönünde karar aldı. Yargısal iş ve işlemler nöbetçi hakim ve mahkemeler eliyle yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hava koşulları İstanbul’da ulaşımı ciddi şekilde etkilemiş durumda. Acil sağlık hizmetlerinde aksamaların önüne geçebilmek için, koşullara uygun donanıma sahip UMKE ekiplerimiz şehrin farklı noktalarında görevlendirilmiştir. Hayırlı sabahlar” mesajını paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam