Kulis: Adalar’daki kriz, Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki sürpriz görüşmeyle çözüldü

Kulis: Adalar’daki kriz, Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki sürpriz görüşmeyle çözüldü

Adalar’daki ulaşım sorunu, İmamoğlu Ankara’da Soylu’yla görüşürken Erdoğan’la yapılan sürpriz telefon konuşmasıyla çözüldü.

Adalar’da faytonların yasaklanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yurt dışından getirtilen ancak Adalar Kaymakamlığı tarafından izin başvuruları reddedilen 60 elektrikli araçla ilgili kriz AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle sona erdi.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyu çözmek için pazartesi günü Ankara’ya giderek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştü.

Görüşme sırasında sürpriz bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu elinde telefon “Sayın Cumhurbaşkanı konuşacak” diyerek herkesin duyması için diafonu açtı.

Erdoğan, İmamoğlu’na kendisini çok mutlu eden müjdeyi verip, “Oldu bu iş, mesele çözüldü” dedi. İmamoğlu da telefon görüşmesinde Erdoğan’a bu konuyla ilgilendiği için teşekkürlerini iletti. 10 dakika süren sohbet sonrasında karşılıklı iyi niyet dilekleriyle telefon kapatıldı.

Erdoğan’ın çözüme yönelik talimatı doğrultusunda, taraflar ertesi gün detayları görüştü. Bu görüşmeler sonrasında, Adalar’da önümüzdeki hafta elektrikli faytonların yolcu taşımaya başlaması bekleniyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?