MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI”NDA ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YARIŞMASI DÜZENLEDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI”NDA ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YARIŞMASI DÜZENLEDİ

reklam"

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI”NDA ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YARIŞMASI DÜZENLEDİ

BAŞKAN SEÇER, YARIŞMAYI KAZANAN ÇOCUKLARA BİSİKLETLERİNİ VERDİ

ÇOCUKLAR HAYALLERİNDEKİ HAREKETLİLİĞİ TUVALE YANSITTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında kentte çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Etkinlik Merkezi’nde çocukların hayal dünyasının resmedildiği “Yolda Paylaşacak Çok Şey Var” temalı bir resim yarışması düzenlendi.

Yarışmada dereceye giren çocuklara bisiklet ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer verdi. Gün boyu süren etkinliklerdevakit geçiren çocuklar robot şov ve capoeira dans gösterisiyle de keyifli dakikalar yaşadı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında kentte sıfır emisyonlu ulaşımı teşvik eden etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Ekinlikler kapsamında çocukları da unutmayan Büyükşehir Belediyesi, çocukların hayal dünyasının resmedildiği, “Yolda Paylaşacak Çok Şey Var” temalı bir resim yarışması düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, etkinliğe katılarak dereceye giren ilk üç çocuğa bisiklet ödülünü verdi.

Başkan Seçer, çocukları Etkinlik Merkezi’nin resim kursuna katılmaları konusunda teşvik ederek, “Hepiniz çok başarılısınız ama resim konusunda jüri üyelerimiz tabii ki bu işin uzmanı kişiler, üç resim seçmişler. Onlar biraz daha farklı çalışmış ama ben eminim sizler de bir dahaki yarışmada daha iyi bir performans gösterebilirsiniz” dedi.

Çocuklar hayallerindeki temiz ulaşımı tuvale yansıttı

Kültür Park içerisinde yer alan Büyükşehir’in Etkinlik Merkezi’nde çocuklar, Avrupa Hareketlilik Haftası’na özel bir yarışmayla bir araya geldi. Toplam 103 çocuk hayallerindeki temiz ulaşımı tuvale yansıttı. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin düzenlediği hem eğlenceli hem de farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlikte Başkan Vahap Seçer, derece giren 4 yaşındaki Yiğit Özer, 6 yaşındaki Abdurrahman Çetin ve 8 yaşındaki Sevim Bayraktaroğlu’na bisiklet ödüllerini teslim etti.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve meclis üyesi Gülcan Kış’ın da katıldığı etkinlikte jüri üyeliğini Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Ressam Olga Eren ve Orçun Çadırcı yaptı.  Gün boyu süren etkinliklerde vakit geçiren çocuklar robot şov ve capoeira dans gösterisiyle de keyifli dakikalar yaşadı. Katılım sağlayan tüm çocuklara uçurtma dağıtıldı.

 “Sevgi, bütün zorlukları aşmanıza yardımcı olur”

Çocukların Etkinlik Merkezi’nin düzenlediği etkinliklerden memnun olmalarından ve severek gelmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Sevgi, bütün zorlukları aşmanıza yardımcı olur, mutlu olursunuz. Sakın sevgisiz olmayın, arkadaşlarınızı sevin, yardımcı olun. Üzüntülü olduğu zaman üzüntüsünü paylaşın, sevincini paylaşın, bir şeye ihtiyacı varsa mutlaka yardımcı olun. Paylaşa paylaşa her şeyi büyütebiliriz” diye konuştu.

Çadırcı: “Emin olun hepiniz bu yarışmayı kazandınız”

Yarışmada jüri üyeliği yapan Ressam Orçun Çadırcı, seçim yaparken oldukça zorlandıklarını ifade ederek, “Bütün resimler çok güzeldi. Hepinizin ellerine, emeğine sağlık. Seçimimizi yaparken çok zorlandık. Enerjisi, hayal gücü diğerinden daha fazla olanı seçmek zorunda kaldık. Ama hepiniz emin olun bu yarışmayı kazandınız” ifadelerine yer verdi.

“Bu etkinliği görünce çok mutlu olduk”

4 yaşındaki kızı Nehir’in resim yarışmasına katıldığını ve keyifli vakit geçirdiğini ifade eden Melike Korkmaz, “Bu etkinliği görünce çok mutlu olduk. Nehir bu etkinliklerde bulunmayı çok seviyor. İyi ki böyle etkinlikler var, çok mutluyuz” dedi. Büyükşehir’in çocuklarla ilgili etkinliklerinin faydalı olduğunu dile getiren Korkmaz, “Bu etkinlikler, çocukları geliştiriyor, kendilerini ifade etmelerini, kendilerini tanımalarını sağlıyor” diye konuştu.

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?