MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GSK, BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLİYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GSK, BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLİYOR

reklam"

VOLEYBOL VE HENTBOL TAKIMI, YENİ SEZONDA 2. LİG’DE MÜCADELE EDECEK

TAKIMLARIN YENİ SEZONDA DA HEDEFLERİ BÜYÜK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza attı. Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK kadın voleybol A takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan gelen davet üzerine 2020/2021 sezonunda Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde, hentbol A takımı ise Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’nde şampiyonluk için ter dökecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza attı. Başarılarına yenilerini ekleyen Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren kadın voleybol ve hentbol takımları, yeni sezonda branşlarındaki 2. Liglerde mücadele edecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK kadın voleybol A takımı, 2020/2021 sezonunda Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde, hentbol A takımı ise Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’nde şampiyonluk için ter dökecek.

TVF’nin daveti üzerine 2. Lig’de oynayacaklar

2019/2020 sezonunda Bölgesel Lig’de, yerelde ise gençlerde, yıldızlarda, küçüklerde ve miniklerde mücadele eden kadın voleybol A takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan gelen davet üzerine, bu sezon bir üst lig olan 2. Lig’e katılarak, Mersin’i temsil edecek.

Hentbol takımı da 2. Lig’de ter dökecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK hentbol takımı da yeni sezonda Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’nde mücadelesini sürdürecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin spor kurslarında yetişen Mersinli genç sporcular, Bölgesel Lig’de 26 takım arasında Türkiye ikincisi olarak bir üst lige çıkmış, 2019/2020 sezonunda Volhent SK adıyla 2. Lig’de mücadele etmişti. Genç sporcular, bu sezon daha güçlü bir şekilde önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

Bu başarılar ilk değil

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, kurulduğu günden bu yana bünyesindeki farklı branşlarda çeşitli başarılar elde etti. Voleybol ve hentbolun yanı sıra yüzme, atletizm, futbol, güreş ve basketbol branşlarında da aşama kaydeden sporcular, mücadele ettikleri müsabakalarda önemli dereceler kazandı.

U18 Kız Basketbol Takımı, ligi yenilgisiz tamamlayarak şampiyon olurken,  U14 kız basketbol takımı 3.’lük kupası aldı. Kadın basketbol takımının geçtiğimiz senelerde 1 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye dördüncülüğü bulunuyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?