MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİJYEN KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİJYEN KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

– TARSUS’TA TRAFİĞE KAPALI YARENLİK ALANI BAŞTAN SONA YIKANDI

 

Koronavirüs pandemisinin ülkemizde de görülmeye başlamasının ardından çok yönlü tedbir alan; hijyen ve temizlik konusunda titiz çalışmalar sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, dezenfekte çalışmalarına gece gündüz devam ediyor.

Anamur’dan Tarsus’a kadar tüm ilçelerde dezenfeksiyon faaliyetlerini sürdüren Mersin Büyükşehir ekipleri, cadde ve bulvarları da ilaçlı su kullanarak fırçalarla yıkıyor. Bu kapsamda Tarsus’ta yoğun olarak kullanılan, araç trafiğe kapalı Yarenlik Alanı, iş makinaları da kullanılarak yıkandı.

Koronavirüs pandemisinin ülkemizde de görülmeye başlanmasının ardından acil eylem planını devreye koyan Mersin Büyükşehir Belediyesi, hijyen ve temizlik konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

Toplumsal sağlığın korunması adına toplu taşıma araçlarından, kamu-kurum binalarının dezenfekte edilmesine, binlerce hijyen kitinin dağıtımından, ibadethanelerin sıklıkla temizlenmesine kadar aralıksız çalışmalar yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur’dan Tarsus’a kadar, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları bulvar ve caddelerde de yıkama faaliyetlerini sürdürüyor.

Her gün binlerce kişi geçiyor

Tarsus’ta Atatürk Caddesi’nin PTT ana binası ile Halk Eğitim Merkezi bölümünün trafiğe kapatılmasıyla oluşan Yarenlik Alanı’nda Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü ekipleri, baştan sona ilaçlı sularla yıkama ve dezenfekte çalışması yaptı.

Her gün binlerce kişinin geçiş yaptığı alan üzerinde gece saatlerinde onlarca personel, 2 arazöz ve süpürge makinaları da kullanılarak yapılan çalışmada fırçalarla tüm noktalar temizlendi.

Yarenlik Alanı üzerinde bulunan oturma grupları ve çöp kutularının çevreleri de özellikle temizlendi. Arazözlerin üzerinde bulunan tazyikli sularla da yapılan yıkama çalışması kapsamında Atatürk Caddesi’nin birçok noktası ve kaldırımlar da Mersin Büyükşehir ekipleri tarafından yıkandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?