MERSİN BÜYÜKŞEHİR GSK, BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLİYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR GSK, BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLİYOR

reklam"

BÜYÜKŞEHİR GSK’NIN ATLETLERİ BAŞARIYA KOŞUYOR

3 OCAK KURTULUŞ KUPASI BAYRAK YARIŞMASI’NDA KUPAYI BÜYÜKŞEHİR’İN SPORCULARI KALDIRDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, başarılarına yenilerini ekliyor. Kulüp bünyesinde atletizm branşında yarışan sporcular, 3 Ocak Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışması’nda 16 takımı geride bırakarak birinciliği göğüsledi ve kupayı kaldırdı. Her yarışta Mersin’i ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden genç sporcular, pandemi tedbirleri kapsamında antrenmanlarına devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi spor kurslarında yetişip, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren sporcular, önemli başarılara imza atıyor. Gençlik ve Spor Kulübü atletizm takımı, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘3 Ocak Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışması’nda büyük bir başarı elde ederek, şampiyon oldu. Deneyimli birçok takımın katıldığı yarışta Büyükşehir’in kadın ve erkek sporcuları 500 metre koşusunda başı çekti.

2 yıl önce kurulan atletizm takımı meyvelerini veriyor

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 23 branşta başarıdan başarıya koşuyor. 2 yıl önce atletizm branşının ülke içinde yaygınlaştırılması ve milli takım düzeyinde sporcular yetiştirilmesi için kurulan atletizm takımı, büyük bir başarı elde etti. 68’liler Ormanı’nda gerçekleştirilen ‘3 Ocak Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışması’nda galip taraf Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu.

Pandemi öncesi haftanın 5 günü yoğun bir şekilde antrenmanlara katılan sporcular, gerekli tedbirler kapsamında açık havada çalışmalarına devam ediyor. Hem açık hava olması hem de sporcuların evine çok yakın olması dolayısıyla antrenmanlar için Toroslar İlçesi’nde yer Anafartalar sahası kullanılıyor.

“Takımımız, 16 takım arasında inanılmaz bir başarı elde ederek Mersin şampiyonu oldu”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde atletizm antrenörü olarak görev yapan eski Milli Atlet Nezir Ergin, atletizm branşının yaygınlaştırılması ve milli takıma sporcular yetiştirilmesi için Büyükşehir Belediyesi GSK bünyesinde atletizm takımın kurulduğunu ve iki yıldır çalışmalar yürüten takımın büyük başarılar elde etmeye başladığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in spora ve sporcuya verdiği önemi herkes biliyor. İki yıldır düzenli olarak hafta içi her gün antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. En küçük yaş grubumuz 10, en büyük yaş grubumuz 15 yaş grubu. 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu kapsamında 68’liler Ormanı’nda gerçekleştirilen Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışması’nda takımımız, 16 takım arasında inanılmaz bir başarı elde ederek Mersin şampiyonu oldu. Bizi de ayrıca gururlandırdılar. Takımlar cross şeklinde 4 çarpı 500 metre şeklinde yapıldı. Her takım 4 sporcudan oluşuyordu, her sporcu 500 metre koştu. Bizim sporcularımız iki yıllık sporcular. Yarıştıkları 6, 7 yıllık sporcuları geçtiler. Bu da bizi inanılmaz derecede mutlu etti. Bizim amacımız, sporcularımızı ülkemize, vatanımıza yararlı bir birey olarak milli takım düzeylerinde iyi sporcu olarak yetiştirmek. Başkanımız Vahap Seçer’in isteği doğrultusunda gerçekleştirilen ‘Kır Çiçeği’ projemizden de iki sporcumuz dereceye girdi, bu bizi inanılmaz derecede mutlu etti.”

“Mersinimiz’i güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz”

İki senedir atletizm sporuyla uğraştığını ifade eden Sinan Şeker, Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Şeker, “3 Ocak yarışmasında yaptığımız dereceden dolayı çok mutluyum. Her şey Nezir Hocamızın sayesinde oldu. Mutluyuz, heyecanlıyız, bir dahaki yarışları bekliyoruz. Mersinimiz’i güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Hocamızdan da memnunuz bizi hiç tek başımıza bırakmıyor. Bize verdiği katkılardan dolayı Sayın Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sahalarda bir kır çiçeği

Kırçiçeği Projesi’ne de dereceyle giren 12 yaşındaki Zeynep Karaoğlan da atletizm sporuyla 3 yıldır uğraştığını ifade ederek, “Dereceyle birinci olduk, şampiyon olduk. Güzel bir yarıştı ama biraz zordu. Atletizmi istersen başarırsın. Herkes isterse her şeyi yapabilir” diye konuştu.

Her yarışta Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni temsil ettiklerini söyleyen 11 yaşındaki Nida Günaştı, “3. sınıftan beri atletizimle uğraşıyorum. 3 Ocak’taki yarışmamızı da kazandık, gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?