MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇORBASI MERKEZE KİLOMETRELERCE UZAKTA DA

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇORBASI MERKEZE KİLOMETRELERCE UZAKTA DA

reklam"

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 1 Ekmek 1 ÇorbaprojesiAnamur, Aydıncık, Bozyazı, Mut ve Gülnar’da dabaşladı. Günün ilk saatlerindeki çorba ikramı yurttaşların yüzünü güldürdü. 5 ilçenin daha kapsama alınmasıyla birlikte proje 52 noktaya ulaşmış oldu.

Anamurda günün ilk saatlerinde başlayan çorba ikramı önce D-400 Karayolunda, ardından Anamur Devlet Hastanesi önünde yapıldı. Aracı ile Diyarbakıra doğru seyahat ederken Anamurda Büyükşehirin ikram ettiği sıcacık çorbadan içenEmin Özer, “Diyarbakırdan Muğlaya giderken, oradan dönüşte de buraya kadar böyle bir hizmete rastlamadık” dedi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçerin göreve geldiği günden itibaren Mersinin dört bir yanında başlattığı sosyal projeler vatandaşların takdirini kazanıyor. Sosyal Hizmetler Dairesinin yürüttüğü 1 Ekmek 1 Çorba projesi ile günün ilk saatlerinde sunulan çorba ikramları, başta dar gelirli vatandaşlar olmak üzere tüm Mersinliler için özellikle kış aylarında daha çok önem kazanıyor. Mersinin merkez ilçelerinin ardından ilçelere de yayılan proje ile kısa zaman içerisinde binlerce vatandaşa ulaşıldı.

Anamurda sabahın erken saatlerinde sunulan çorba ikramı vatandaşların gönlünü ısıttı

Hizmet ağı gün geçtikçe genişleyen 1 Ekmek 1 ÇorbaprojesiAnamur, Aydıncık, Bozyazı, Mut ve Gülnar’da da hayata geçirildi. Sabahın ilk saatlerindeki çorba ikramı vatandaşların yüzünü güldürdü. 5 ilçenin daha kapsama alınmasıyla birlikte proje 52 noktaya ulaşmış oldu.

Anamurda ilk çorba ikramı sabah saat 06.30da başladı. Araç geçişinin yoğun olduğu D-400 Karayolu Ay Yıldızlı Kavşaktaaraçlarıyla geçiş yapan vatandaşlar, Büyükşehire ait mobil araçla yapılan çorba ikramından yararlandı. Daha öncesinde araçları ile seyahat yaptıkları hiçbir ilin sınırlarıiçerisinde böyle bir hizmetle karşılaşmadıklarını söyleyen vatandaşlar, kendilerine sunulan ikramlardan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Çok güzel bir çalışma

Muğladan Diyarbakıra seyahat ederken Anamur D-400 Karayolunda Büyükşehir Belediyesinin sunduğu sıcak çorba ikramından yararlanan Emin Özer, “Çok güzel bir çalışma. Hiçbir şehirde böyle bir hizmete rastlamadık. Maddi durumu ister iyi, ister kötü olsun bu vatandaşa bir memnuniyettir. Pandemiden dolayı da çok makbule geçen bir hizmet, çok memnuniyet duydum dedi.

“Herkesin eline sağlık”

Anamurun Akine Mahallesinde yaşayan, sabahın erken saatlerinde gittiği hastanenin kapısında çorba ikramından yararlanan Mustafa Deniz, Büyükşehirin hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Deniz, “Sabah hastaneye aç geldim. Çorbamı, ekmeğimi aldım. Böyle bir hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum. Yaptığı hizmetlerden çok memnunuz. Bizim köyümüze öyle bir yol yapıldı ki 50 yılından beri ilk defa böyle bir hizmet aldık. Çorba için de çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel, herkesin eline sağlık” dedi.  

“Anamur halkı için bu çok güzel oldu”

Anamurda ikamet eden ve ikram edilen sıcak çorbayı arabasında içen Salih Kutlu, “Çok güzel bir hizmet.  Anamuru da unutmayıp böyle bir hizmet yaptığı için Sayın Başkanımızaçok teşekkür ediyoruz. Anamur halkı için bu çok güzel oldu. Düşünceleri çok güzel. Bu yöndeki çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum kendisini,başarılarının devamını diliyorumdiye konuştu.

“Sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerinden biri”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görev yapan CansenBeşlik ise Anamurda da hayata geçirilen projenin vatandaşların ilgi ve memnuniyetiyle karşılandığını belirterek, şunları söyledi:

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçerinöncülüğünde gerçekleştirilen 1 Ekmek 1 Çorbaprojesi 2nci bölgede, Anamur ilçemizde başlamış bulunmaktadır. Sabah 06:30 ile 08:30 saatleri arası D-400 Karayolunda bulunan Ay Yıldızlı Kavşakta başlayıp ardından Anamur Devlet Hastanesi önünde de devam etmektedir. Pandemi sürecinde bu hizmetimiz,vatandaşımızın yüzünü güldürdü. İçini ısıttı. Sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerinden biri. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçere teşekkür ediyoruz.”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?