"> MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN “ÜRETİCİ KADIN STANTLARI” 13 İLÇEYE YAYILACAK – Mersin Gerçek Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN “ÜRETİCİ KADIN STANTLARI” 13 İLÇEYE YAYILACAK

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN “ÜRETİCİ KADIN STANTLARI” 13 İLÇEYE YAYILACAK


Kadınların ürettikleri ürünlerin ekonomik değere dönüşmesive evdeki gizli kadın iş gücünün ortaya çıkması amacıylaçalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Silifke ve Erdemli ilçelerinde Üretici Kadın Stantları kurdu. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi tarafından kurulan stantlarda üretici kadınlar binbir emek ve zahmetle ürettikleri ürünlerin satışını yapıyor. Silifke’de Şehir Stadyumu yanında kurulan 15 stantta 40 kadın üretici, Erdemli’de Doğan Aquapark önünde kurulan 13 stantta ise 28 kadın üretici ürünlerini sergiliyor.

Üreten kadınlara satış öncesi pazarlama dersleri

Büyükşehir Belediyesi, kurduğu stantlarla kadınların emeğini görünür kılarken, verdiği eğitimlerle de ürünlerini pazarlamaları noktasında destek oluyor. Her iki ilçede de kadınlar stantlarının başına geçmeden önce satış-pazarlama,diksiyon, müşteri ilişkileri ve paketleme eğitimleri aldı.Verilen eğitimler sayesinde üretici kadınlar satış konusundadonanım kazandı.

Stantlar sezon sonuna kadar açık

Silifke’de stantlar sezon sonuna kadar perşembe ve cuma günleri, Erdemli’de ise yine sezon sonuna kadar cuma, cumartesi ve pazar günleri satışa açık olacak.

“Çalışmalarımız diğer ilçelerde de devam edecek”

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nde görevli Burcu Sert,evdeki gizli kadın iş gücünü açığa çıkartmayı hedeflediklerini vurgulayarakBu projedeki amacımız kadınların ev ekonomisine katkı sağlamak. Bu şekildeki çalışmalarımız diğer ilçelerde de devam edecek dedi.

“Biz Yağmur Deniz için buradayız”

CHP Silifke İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Silifke Belediye Meclis Üyesi Şerife Yörükçü, kurulan stantlarda SMA hastası Yağmur Deniz için satış yaptıklarını ve buradan elde edilecek gelirle Yağmur Deniz’in tedavisine katkı sağlamak istediklerini belirtti. Yörükçü, şunları söyledi:

Kadınlara düşünüldüklerini hissettirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum. Biz Yağmur Deniz için buradayız. Kadın Kolları ve Silifke’deki Cumhuriyet Halk Partisi’ndegönüllü arkadaşlarımla el emeği göz nuru ufak tefek bir şeyler yaptık. Buradan gelecek gelirle Yağmur Denizin kampanyasına biz de katkıda bulunacağız.”

Buradan kazandıklarıyla çocuğunu üniversitede okutanlarımız var

Üreticilerden Saniye Tekinol, birçok kadının sattıklarıürünlerle çocuğunu okuttuğunu belirterek, El işi ürünler satıyoruz. Kadınlarımız çok yarar görüyor. Buradan kazandıklarıyla çocuğunu üniversitede okutanlarımız var. Elimizden ne gelirse yapmaya, ürünlerimizi değerlendirmeye, her gün üretmeye çalışıyoruz. Üretici kadınlarımız bunu ileride daha da güzelleştirecek. Çok teşekkür ederiz Vahap Başkanımıza” dedi.

Ben bununla geçiniyorum

Yaptığı kuklaları satarak geçimini sağladığını belirten ve işini severek yaptığını söyleyen Nemika Yıldız, “Çok istediğimbir şeydi. Bu stantları kurduğu için Büyükşehir’e teşekkür ederim. İlk kez geliyorum ve çok memnun oldum. Çok mutluyum. Ben bu işleri yapmayı seviyorum. Yaptıklarımı da kadın dayanışması içinde satmayı seviyorum. Ben bununla geçiniyorum. Çok para getirmiyor ama bunları yaparken mutlu oluyorum. Dünyalara değer diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam