MERSİN LİMANINDA BİR HAFTADA 1 TON 763 KİLOGRAM KOKAİN

MERSİN LİMANINDA BİR HAFTADA 1 TON 763 KİLOGRAM KOKAİN

Mersin Limanı’nda düzenlenen operasyonda 463 kilogram kokain ele geçirildiği açıklandı. Son operasyonla bir hafta içinde ele geçirilen kokainin ağırlığı 1.7 tonu buldu.

Mersin Limanı’nda 463 kilogram kokain ele geçirildi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan analizde Ekvador’dan Mersin’de bir limana getirilen 5 konteyner riskli olarak değerlendirildi.

Limanda gerekli tedbirler alındı ve riskli konteynerler gemiden indirilerek x-ray taramasına sevk edildi.

Tarama sonrasında muz yüklü konteynerlerden birinde şüpheli yoğunluğa rastlanmasının ardından bu konteyner arama hangarına alındı.

9 SİYAH ÇANTA

Narkotik dedektör köpeklerin de dahil edildiği aramada konteynerin orta bölümüne gizlenmiş 9 adet siyah renkli çanta tespit edildi. Bu çantalara dedektör köpeklerin tepki vermesinin ardından çantalar bulundukları yerden çıkarılarak açıldı.

TOPLAM 404 PAKET

Söz konusu çantalarda toplam 463 kilogram sıkıştırılmış halde 404 paket bulundu. Paketlerden alınan numunenin analiz edildiği ve paketin içindeki maddenin kokain cinsi uyuşturucu olduğunun belirlendiği açıklandı.

TİCARET BAKANINDAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Mehmet Muş da konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Muş paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bu gece Mersin Limanı’nda Ticaret Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerimizin dikkatli çalışmaları neticesinde 463 kilogram kokain ele geçirilmiştir.”

Gümrük muhafaza ekiplerini tebrik eden Muş, “Zehir tacirlerine asla geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

BİR HAFTADA 1 TON 763 KİLOGRAM

Bu son operasyonla birlikte bir hafta içinde ele geçirilen kokainin toplam ağırlığı 1 ton 763 kilogramı buldu.

Kısa süre önce Mersin’de bir limanda 1 ton 300 kilogram uyuşturucu ele geçirilmişti. Bunun bir operasyonda ele geçirilen en yüksek miktar olduğu açıklanmıştı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?