Mersin Yenişehir Belediyesi, Yardım Depolama Merkezi kurdu

Mersin Yenişehir Belediyesi, Yardım Depolama Merkezi kurdu

Yenişehir Belediyesi yardım kampanyasını üst noktaya taşıdıDepremin yararlarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Belediyeye ait FuarMerkezi’nde Yardım Depolama Merkezi kurdu. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen yardımmalzemeleri tasnif edilerek, düzenleniyor. Yardımlar daha sonra Mersin’e gelen depremzedelere veihtiyaca göre planlı olarak deprem bölgelerine gönderilecek.Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde deprem nedeniyle Mersin’e gelen yurttaşlar için“Giysi Evi” açan ve iki günde binlerce depremzedeye hizmet sunan Yenişehir Belediyesi, bölgeye detemel ihtiyaç malzemelerini sevk etmeye devam ediyor.
Dün Adıyaman’ın Gölbaşı veKahramanmaraş’ın Göksun ilçesine mobil mutfak kuran Yenişehir Belediyesi, yaraları sarmak içinçalışmalarını üst noktaya taşıdı. Yenişehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde kurulan Yardım DepolamaMerkezi ile afetzedelere ulaştırılacak temel ihtiyaç malzemeleri burada tasnif edilecek. İlk olarakİstanbul Kartal Belediyesi ve Ankara Çankaya Belediyesi tarafından gönderilen yardım tırları YenişehirBelediyesinin Yardım Depolama Merkezi’ne ulaştı. Onlarca gönüllü de Yardım Depolama Merkezi’negelerek, yardım malzemelerini indirme ve düzenleme çalışmalarına katıldı.
Başkan Abdullah Özyiğit de gönüllülerle çalışmalara destek verdiMerkezde incelemelerde bulunan ve gönüllülerle birlikte çalışmalara destek veren Yenişehir BelediyeBaşkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’imize ulaşan Kartal ve Çankaya belediyelerimizin yardımmalzemesi taşıyan tırlarını karşıladık. Arkadaşlarımız ve gönüllülerimizle malzemeleri tasnifediyoruz. Mersin deprem bölgesinin bir adım sonrası. Dolayısıyla bölgemize çok sayıda insangeliyor. Gelen yurttaşlarımızın barınmaları ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Buradabir iyiliğe de aracı oluyoruz. Bugün Kartallı, Çankayalı vatandaşlarımızın desteğini halkımızlabuluşturuyoruz. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’mizde 3 bin metrekaredeoluşturduğumuz ‘giysi evi’mizle yurttaşlarımıza destek veriyoruz. Bölgeye temel ihtiyaçmalzemelerini planlı olarak gönderiyoruz. Bu duyarlılığı gösteren Türkiye’min dört bir yanındavatandaşlarımıza, vicdanlı Türk milletine buradan teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza katkı sunantüm gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.
reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?