MERSİN’DE COVİD 19 SKANDALI

MERSİN’DE COVİD 19 SKANDALI

Mersin Üniversitesi Hastanesinde Covid-19 testi pozitif çıkan ve evde karantinada kaldıktan sonra iyileşip iyileşmediğini öğrenmek isteyen vatandaşlar test için hastaneye geldiklerinde büyük bir skandalla karşılaştılar. Hastane yetkililerinin hastalara “Ağır semptom göstermiyorsanız test yapamayız” dediği ve korona şüphesi olan vatandaşları geri gönderdiği ortaya çıktı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen yaşananlara sert tepki gösterdi. Antmen, korona virüse yakalanan hastaların iyileşip iyileşmediklerini anlamları için test yaptırmaları gerektiğini belirterek “Hastalara ne zaman test yapacaklar? Hastalık şüphesi olan kişileri test yapmadan gönderiyorlar. O vatandaşlar da kendi durumlarını bilmeden başkaları ile temas ediyor. Bu hastane yönetimi korona virüsle mücadele değil müzakere ediyor! Hastalık şüphesi olanlara ne zaman test yapacaklar ölünce mi? İktidar mensupları her gün test yaptırabiliyor ama vatandaş hastalansa bile bir kere dahi test yaptıramıyor. Vatandaş kaderine terk edilmiş durumda” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı sarayında herkesin istediği zaman test yaptırabildiğini ama vatandaşların hastalansa dahi yaptıramadığını söyleyen Antmen “Vatandaş hastalığının geçip geçmediğini ancak şansa hayatta kalırsa öğrenecek. Ölürse de yakınları korona virüs kaptığını anlamış olacak. İktidarın test anlayışı bu” dedi.

CHP’li Vekil bakanlığın yayınlandığı korona virüs sayılarının gerçeği yansıtmadığını belirterek “Tam bir palavra dönemi.  İktidarı yalancılık virüsü ele geçirmiş. Üç beş otel para kazanacak diye vatandaş ölüme itildi. Başkent Ankara virüsün de Başkenti oldu. Geçtiğimiz günlerde Mersin’de gerçek vaka sayıları açıklananın 10 katıydı. Şimdi 15 katına çıktı. İktidar Türkiye’yi Çin, Ankara’yı da WuhAnkara yapmaya kararlı” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?