MERSİNLİLER EVDE, BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ HİZMETTE

MERSİNLİLER EVDE, BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ HİZMETTE

reklam"

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ YASAK SÜRECİNDE DE GÖREV BAŞINDA

BÜYÜKŞEHİR, YURTTAŞLARA BİR TELEFON KADAR YAKIN

KİMSE YATAĞA AÇ GİRMESİN DİYE BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ GÖREVDE

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde olduğu gibi 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde de tüm ekipleriyle seferber oldu. 7 gün 24 saat esasıyla yurttaşların ihtiyaçlarını gidermek, yaralarına merhem olmak için çalışan Kriz Merkezi, tam kadro personeliyle, başta gıda ve ilaç olmak üzere vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını bildirdiği çağrıları alarak, ilgili ekipleri kısa sürede yönlendiriyor.

Büyükşehir’in toplu taşıma araçları ise sağlık personeli ve çalışma zorunluluğu bulunan kamu personeli için tüm ilçelerde hizmet veriyor. Dezenfeksiyon ekipleri kent genelinde rutin dezenfeksiyon işlemlerini sürdürürken, itfaiye ekipleri tüm personeliyle Mersin için nöbet tutuyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele sürecinde olduğu gibi 2 günlük sokağa çıkma yasağı döneminde de tüm birimleriyle koordineli bir şekilde çalışıyor. Kriz ortamında sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü çalışmalarını sürece göre şekillendiren Büyükşehir Belediyesi, 2 gün evde kalmak zorunda olan yurttaşların ihtiyaçlarını da kapılarına kadar götürüyor.

Kriz Merkezi yaralara merhem olmak için çalışıyor

Koronavirüs sürecinde yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Kongre ve Sergi Sarayı’nda etkin bir şekilde çalışmalar yürüten Kriz Merkezi, bu süreçte de yurttaşların mağdur olmaması için tam kadro çağrılara yanıt veriyor.

Vatandaşların başta gıda ve ilaç olmak üzere, bebek bezi, bebek maması gibi ihtiyaçlarını karşılamak için 50 personeliyle, 7 gün 24 saat esasıyla çalışan Kriz Merkezi, yasak boyunca da vatandaşlardan gelen çağrılara yanıt veriyor. Yaş almışlar, engelliler ve yardıma muhtaç vatandaşlar başta olmak üzere tüm Mersinliler’in çağrısını ilgili birimlere yönlendiren Kriz Merkezi personeli, maddi ve manevi olarak geçirilen zor süreçte yurttaşların yarasına merhem olmak için titizlikle çalışıyor.

Yurttaşların ihtiyaçları evlerine gönderiliyor

Mersin’de yaşayan hiçbir vatandaşın mağdur edilmemesi için çalışan Büyükşehir, Kriz Merkezi üzerinden gelen talepleri bir bir yerine getiriyor. Eşi engelli olan iki çocuk annesi Melahat Özmen de Büyükşehir’in kapısını çaldığı yurttaşlardan biri. Ailesinin erzak, minik bebeğinin de mama ihtiyacını Başkan Seçer’e sosyal medya kanallarından ilettiğini ve kendisine 1 gün içinde dönüldüğünü belirten Özmen, “Bebeğimin maması, erzaklar geldi. Allah razı olsun” dedi.

Yılmaz: “Sabah uyandığımızda sokağa çıkma yasağının olduğunu öğrendik”

Çağrısına hemen dönüş yapıldığı için çok mutlu olan 7 çocuk annesi Şükran Yılmaz, “Sabah uyandığımızda sokağa çıkma yasağının olduğunu öğrendik. Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştım. Çocuklarımın sütü, ekmeği olmadığını söyledim. Sağ olsunlar hemen dönüş yaptılar” diye konuştu.

MER-EK ekmek kapasitesini yarı yarıya artırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi MER-EK Halk Ekmek Fabrikası, Koronavirüs salgını dolayısıyla iki gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından vatandaşların mağdur olmaması için üretim kapasitesini yarı yarıya artırarak, 50 binden 75 bine çıkardı. Tüm market ve bakkalların kapalı olduğu bir günde Mersinli ekmeğine MER-EK büfelerinden sorunsuz bir şekilde ulaşırken, 5 ilçedeki dar gelirli yurttaşların yaşadığı mahallelerde de toplam 14 bin 700 ekmek vatandaşların ayağına kadar götürüldü.

Belediye otobüs şoförleri sağlık çalışanları ile zorunlu görev yapan kamu personeli için direksiyon başında

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçları, 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde çalışma zorunluluğu bulunan kamu personeli ve sağlık çalışanları için hizmet veriyor. Sevdiklerini virüs riskiyle karşı karşıya getirmemek için Macit Özcan Tesisleri’nde kalmaya devam eden sağlık personellerinin ulaşımını da Büyükşehir’in servis araçları sağlamaya devam ediyor. Toplu taşımadan yararlanabilen personel, hat numaraları ve sefer saatleri ile ilgili bilgiyi 444 2 153 numaralı çağrı merkezinden ve 0533 155 21 53 numaralı WhatsApp hattından alabiliyor.

Tüm personelin görevlerinin başında olduğunu dile getiren Toplu Taşıma Şube Müdürü Bayram Demir, “Biz Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü olarak görevimizin başındayız. Başta sağlık çalışanları olmak üzere zorunlu hizmet vermekte olan tüm kamu görevlilerimizi sabah işlerine, akşamda evlerine götürmek maksadıyla tüm kadromuzla görev yapmaktayız” ifadelerine yer verdi.

Boş sokaklar temizleniyor, dezenfeksiyon ve ilaçlama ekibi Mersin’i virüslerden arındırıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, virüs salgınının ortaya çıktığı günden itibaren zemin temizliği, dezenfeksiyon ve ilaçlama işlemleriyle kent genelinde hijyeni sağlarken, bu çalışmalarına yasak sürecinde de ara vermedi. Boş sokaklar su arazöz aracıyla temizlenirken, dezenfeksiyon işlemleri de tüm hızıyla sürdürüldü.

İtfaiye ekipleri Mersin için nöbette

Büyükşehir’in tüm birimleri Koronavirüs salgını sürecinde olduğu gibi iki günlük yasak döneminde de Mersinliler’in olası ihtiyaçlarını karşılamak için görevlerinin başına geçti.

Oluşabilecek her türlü afete karşı İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler de 13 ilçede 31 hizmet noktasında 7/24 hizmet esasıyla Mersin için nöbet tutmaya devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklamreklam