MESKİ’DEN TAŞUCU MAHALLESİ’NE KANALİZASYON HATTI MÜJDESİ

MESKİ’DEN TAŞUCU MAHALLESİ’NE KANALİZASYON HATTI MÜJDESİ

MESKİ’DEN TAŞUCU MAHALLESİ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, Mersin genelindeki bütün mahallelerde başlattığı altyapı seferberliği kapsamında, Silifke’nin Taşucu Mahallesi’nin kanalizasyon altyapı sorunu çözülüyor.

Taşucu Mahallesi Muhtarı Adnan Uysal ve mahalle sakinlerinin katılımı ile düzenlenen bilgilendirme toplantısında, MESKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Korkmaz tarafından, Taşucu Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlara MESKİ Genel Müdürlüğü’nün yapacağı yatırımlar anlatıldı. Soru-cevap şeklinde devam eden toplantıda, vatandaşlar aldıkları cevaplar karşısında yetkililere memnuniyetini dile getirdi.

Mahalleli büyük sevinç yaşıyor

MESKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Korkmaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde; halkı bilgilendirmek ve projeleri bizzat anlatmak için Taşucu Mahallesi’ni ziyaret ettiklerini belirterek, “Biz MESKİ olarak Taşucu’nda neler yapacağımızı vatandaşlara bildirmek için buraya geldik. Buraya sadece sizlerle konuşmak için değil, sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yaptığımızı göstermeye geldik. İhalesini yapacağımız kanalizasyon projesi sayesinde Silifke İlçesi Taşucu Mahallesi’nde uzun yıllardır yaşanan altyapı sorunlarını çözeceğiz. Kanalizasyon ve içme suyu hatlarında sıkıntı yaşanmayan bir sistem yaratacağız. Çalışmalarımız sayesinde Taşucu’nda yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere tüm Mersin halkı, daha sağlıklı ve temiz bir denize kavuşacak” dedi.

Kanalizasyon hattı bulunmayan ve foseptik çukurları ile altyapı ihtiyacının karşılandığı bölgelerde oluşan sorunlara bir son vermek amacıyla yeni hat döşeme çalışmalarını gerçekleştiren MESKİ Genel Müdürlüğü’nün, Taşucu Mahallesi’nin yıllardır çözüm bekleyen kanalizasyon sorununun çözülmesi noktasında, atıksuları terfi merkezleri yardımıyla Silifke Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletecek projenin ihale aşamasına geldiği bilgisi, mahalle sakinlerinde büyük sevinç yarattı.

                                                                                                             

“Biz vatandaşa hizmet etmek için varız”

 

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, çözüm bekleyen sorunlara yönelik projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirterek, “Turizmin en önemli merkezlerinden biri olan şehrimizin yine önemli noktalarından olan Silifke, hem kültürel hem de doğal güzelliklerimizin yayılması açısından çok stratejik bir ilçemiz, bunun yanı sıra turizm dünyasına açılan kapılarımızdan biridir. İlçelerimizin eksikliklerini gidermek bilinciyle hareket ederek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in de söylediği gibi; biz vatandaşa hizmet için varız. Yeni yapacağımız proje ile birlikte bölgenin çok önemli bir eksiğini giderip, Silifke İlçemiz’e yakışır bir altyapıyı hizmete sunacağız. Projemiz Silifke İlçemiz’e ve Mersinli vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?