MESKİ’NİN, “DÜNYA SU GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA VERİLEN EĞİTİM SEMİNERLERİNE BÜYÜK İLGİ

MESKİ’NİN, “DÜNYA SU GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA VERİLEN EĞİTİM SEMİNERLERİNE BÜYÜK İLGİ

‘22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ

MESKİ’NİN, “DÜNYA SU GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA VERİLEN EĞİTİM SEMİNERLERİNE BÜYÜK İLGİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, “22 Mart Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlediği öğrencilere içme suyunun kaynağından musluğa yolculuğu, su bilinci oluşturulması, su tüketiminde dikkat edilmesi gereken unsurların anlatıldığı eğitim seminerleri yoğun ilgi gördü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü işbirliği ile gerçekleşen eğitim seminerleri, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Erdemli, Silifke, Tarsus ve Çamlıyayla’da yapıldı. Her ilçede büyük coşkuyla karşılanan etkinliklerde, öğretmenler ve öğrenciler memnuniyetlerini dile getirerek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini iletti.

Öğrencilere su tasarrufu eğitimi ve tiyatro gösterimi

MESKİ Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü personeli tarafından, MESKİ’nin görevleri ve yaptığı çalışmalar ile içme suyundan numune alma, laboratuvar analizleri, atık su arıtımı ve tesislerle ilgili bilgi verildi.
Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Lisansüstü öğrencisi tarafından da su ve suyun önemi, kaynaktan bardağa suyun serüveni ile su tasarrufu konularında animasyonlu sunum yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularının sahnelediği “Su Gelir Güldür Güldür” oyunu ise öğrencilerden alkış topladı. Etkinliğe katılan öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Yarının yetişkinlerine su tasarrufu farkındalığı

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, etkinliklerin gerçekleşmesini sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini ileten, “Çocuklarımızı yarınlara bilinçli bir şekilde hazırlamak ve doğru alışkanlıklar kazandırmak için hepimize büyük görevler düşüyor. Yarının yetişkinleri olacak çocuklarımıza, suyun her damlasının değerli olduğuna dikkat çekmek ve farkındalık kazandırmak adına çeşitli eğitimler veriyoruz. Yeryüzündeki tüm canlıların yaşamı için en değerli kaynak olan suyu korumak ve boşa akmasını önlemek için küçük, büyük herkeste tasarruf bilinci oluşturmaya çalışıyoruz. Suyumuzu ancak bilinçli kullanarak koruyabileceğimizi bilerek hareket ediyoruz. Mesai arkadaşlarımızla ve paydaşlarımızla beraber yaptığımız eğitimlerle çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Tiyatro gösterimiyle çocuklarımızın hem kaliteli hem de eğlenceli zaman geçirmelerini sağlıyoruz. ‘Dünya Su Günü’ etkinliklerimiz, çalıştay ve öğretmen semineri ile devam edecek” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?