MEZİTLİDE TEMİZLİK KAMPANYASI 5.HAFTADA DEVAM ETTİ

MEZİTLİDE TEMİZLİK KAMPANYASI 5.HAFTADA DEVAM ETTİ

Mezitli halkı belediyesine destek verdiği temizlik kampanyasına beşinci haftada da devam etti. ‘Kullandığımız ortak alanları birlikte temizliyoruz’ denilerek tüm Mezitli sahilini boydan boya temizleyen Mezitlililere Başkan Tarhan da destek verdi. Kampanyanın beşinci haftasında Başkan Tarhan’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve her yaştan onlarca Mezitlilinin katıldığı etkinlik şenlik havasında gerçekleşti.


Mezitli’nin en uç noktası olan Çeşmeli sınırından başlayan sahil temizliğine diğer bir grupta; Korona virüsü tedbirleri kapsamında, yoğun kalabalık oluşmaması adına Mersin Üniversitesi Tece Kampüsü civarından katılarak destek verdi. Her iki grubun ortak noktada buluşmasına kadar devam eden temizlikte, bilinçsiz şekilde sahillere atılan yüzlerce torba çöp toplandı. Çöplerin yanı sıra rahatsızlık veren ot ve yosunları da temizlenerek sahiller temiz bir hale getirildi.
Çöp toplama esnasında bazı vatandaşlar, aldırmadan sahilde güneşlenmeye ve denize girmeye devam ederken, temizliğe yardım edenler de oldu. Denize girmek için sahilde bulunan vatandaşlar Başkan Tarhan’ı karşılarında görünce sohbet ederek fotoğraf çektirdi.
Vatandaşların kullandıkları alanların temizlenmesi konusunda Mezitli Belediyesine destek vermeye devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 5 haftadır ısrarla temizliğe devam eden tüm vatandaşlara teşekkür etti.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?