Mezitlili Kadınlara Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi

Mezitlili Kadınlara Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi

Mezitli Belediyesi’nin, Mersin Rotary Kulübü iş birliğiyle düzenlediği Ev Kadınları Eğitimi Projesi’nin (EV-KA) kapsamında diyetisyen Duygu Bilgin tarafından ‘Sağlıklı beslenme ve obezite konusunda eğitim verildi. Daha sonra Doç. Dr. Cüneyt Tamam, sindirim sistemimiz ve neden olduğu rahatsızlıklar hakkında bilgiler verdi.

Mezitli Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen 4 hafta sürecek olan seminerler dizisinin ikinci haftasına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve eşi Sembol Tarhan’ın yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su, Mersin Rotary Kulübü Dönem Başkanı Burak Hosta, kulüp üyeleri ve Mezitlili kadınlar katıldı.

Beslenme ve sağlık konularında geçmişten günümüze doğru bilinen yanlışları ve yapılması gerekenleri anlatan Bilgin, iş ve sosyal yaşamın yarattığı sıkıntılardan kurtulmanın pratik yönleri hakkında bilgiler verdi.  

Mezitli Belediyesi olarak siyasal, sosyal ve kültürel alanlarda daha çok yer alması için çaba sarf ettiklerinin altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kadınların içerisinde bulunduğu her projede yer aldıklarını söyledi. 12 yıldır EV-KA Projesi kapsamında Mersin Rotary Kulübü’nün iş birliğiile önemli bir birlikteliğe imza attıklarına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Her alanda başarı kazanan kadınlarımıza Mersin RotaryKulübü gibi sivil toplum kuruluşları da destek verirse çok başarılı işler ortaya çıkıyor. Proje kapsamında geçtiğimiz hafta kalp sağlığı ve hukuksal alanda eğitimler verilmişti. Bu hafta da doğru beslenme ve obezite ile ilgili kadınlarımıza destek olduk. Biz kadınlarımızın bu desteklerle yarınlarda çok önemli yerlerde olacağından eminiz. Ayakları sağlam yere basan Projede emeği olan, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

EV-KA kapsamında kadınlara önümüzdeki haftadan itibaren Dr. Obengül Ejder, aile içi iletişim, Dr. Nihal Çınar Özcan, Erken tanı hayat kurtarır ve Uzman Psikolog Yaşam Yanardağ Çelik de çocuklara mahremiyet etiğimi konusunda bilgilendirmeler yapacak.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?