Mobil RAM ile Engelleri Yok Ediyorlar

Mobil RAM ile Engelleri Yok Ediyorlar

Pandemi sürecinde engelleri kaldırmak için kolları sıvadılar, mobil rehabilitasyon aracını hazırlayıp yollara koyuldular. Mersin’in Erdemli İlçesi’nde,  Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi Mobil RAM projesi ile çocuklara umut oldu.

Pandemi sürecinde risk altında olan fiziksel engeli bulunan öğrencilerin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için Erdemli Belediyesi ve Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koronavirüsle mücadele tedbirlerine tam uyarak, öğrencilerin yolunu tuttu.

“RAM Projesi” ile muayeneye gelemeyen çocukları, uzman ekipler ziyaret ederek, teşhis ve tanı koyma çalışmalarını gerçekleştiriyor.

“Eğitimi Ayaklarına Getiriyoruz”

Mobil RAM projesi ile ilçede bulunan öğrencileri yakından takip ve teşhisi için Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan uzmanlar, mahalle mahalle gezerek, aileleri bilgilendiriyor. Proje hakkında bilgi veren Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, “Genellikle evde eğitim alan öğrencilerimize yönelik bir çalışma çünkü onlar, hastalıklarından dolayı evden çok çıkamıyorlar. Ağır düzeyde engelleri olduğu için Rehberlik Araştırma Merkezine gelme sorunu yaşıyorlar. Şimdi biz onlara, direk evlerine kadar gideceğiz, evlerine tanımlı biçimde, bu şekilde içinde de gördüğünüz gibi öğretmenlerimiz tarama yapacaklar. Bize destek veren İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tollu,  “Engelleri Yok Ediyoruz”

Pandemiden dolayı eğitime ve tedaviye ulaşmakta zorlanan öğrencilere destek olmak adına projeyi hayata geçirdiklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, nerede olursa olsun çocukların yanında olduklarının vurguladı. Başkan Tollu, “Engelli kardeşlerimiz var malumunuz, engelli öğrencilerimiz var. Bunların hem pandemiden dolayı hem de fiziksel şartlardan dolayı Rehberlik Araştırma Merkezlerine gelmeleri hassaten mümkün olmuyor. Şu anda belediyemizin önderliğinde, belediyemiz buna öncülük ederek, şartlarından dolayı eğitimden mahrum kalan kardeşlerimizin eğitimi ayaklarına getiriyoruz. Şu anda kurduğumuz araçla, kurduğumuz sistemle birlikte pandemi şartlarına uygun olarak, hocalarımızı gençlerimizin evine kadar, köyde yaşıyorsa kentte yaşıyorsa, nerde yaşıyorsa yaşasın orada, hizmeti onların ayağına götürerek, onların devletimizin imkânlarını en güzel şekilde en iyi şekilde faydalanmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan öğrenci velileri de verilen hizmetten dolayı mutluluklarını ifade ediyorlar

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?