PARMAKKURDU’NA YENİ YOLLAR AÇILIYOR

PARMAKKURDU’NA YENİ YOLLAR AÇILIYOR

* Üreticilerin talebi ve Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın talimatı üzerine Parmakkurdu Mahallesi’nde yeni yol açma ve düzenleme çalışmalarına başlandı. Dağlık ve sarp bir araziye sahip bölgeye, fen işleri ekiplerince 80 kamyon bypass malzemesi döküldü, 25 kilometre uzunluğunda yol açıldı.

Akdeniz Belediyesi, hiçbir ayırım yapmadan kent merkezindeki mahallelerden, en uzak kırsal yerleşim alanlarına kadar ilçe sakini bütün vatandaşlara, ihtiyacını duydukları hizmetleri ulaştırmaya devam ediyor. İş makineleriyle Parmakkurdu Mahallesine çıkarma yapan fen işleri ekipleri, bölgede yeni yollar açma ve eski yolları düzenleme çalışmalarını hızlandırdı. Çalışmalar kapsamında bölgeye tam 80 kamyon dolusu baypas malzemesi dökülerek toplam 25 kilometre uzunluğunda yol açıldı. Açılan yollar silindir yardımıyla sıkıştırılarak uzun ömürlü hale getirildi.

Tarım yolları, üreticiler için büyük kolaylık sağlıyor

Ekipler, tarım arazilerinin yanı sıra, mahallenin de sokaklarıyeniliyor. Bölgedeki çalışmalar tamamlandığında, mahalle sakinlerive üreticiler büyük kolaylık yaşayacak. Zira yeni yollar sayesinde bölge çiftçileri, daha az maliyet, zaman kaybı ve zahmetle, yetiştirdikleri ürünleri piyasaya sunmak üzere kent merkezine rahatlıkla getirebilecek.

Vatandaşların talebi hemen yerine getirildi

Sadece 1 hafta kadar önce, mahallelerine ve tarımsal arazilerine yeni yol açılması için belediyeden talepte bulunduklarını ifade eden Parmakkurdu mahallesi sakinleri ve üreticiler, bu kadar kısa zamaniçinde taleplerini karşılayan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a ve yaşadıkları bölgeye çıkarma yaparak hızla çalışma başlatan Fen İşleri Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?